Передплатити Підтримати
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • Студенти зі Львова поїдуть у США на міжнародні змагання серед студентів-правників імені Філліпа Джессапа

Студенти зі Львова поїдуть у США на міжнародні змагання серед студентів-правників імені Філліпа Джессапа

Команда студентів юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка стали переможцями національних відбіркових раундів найпрестижнішого у світі змагання серед студентів-правників імені Філліпа Джессапа (Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition).

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Учасники команди Василина Бельо та Тарас Сивак – студенти 4-го курсу юридичного факультету, Наталія Савула, Анна Ярега, Володимир Романенко – студенти 3-го курсу юридичного факультету та їх тренери - Йосиф Іванюк, Іван Шийка та Володимир Сологуб поїдуть на міжнародні змагання серед студентів-правників імені Філліпа Джессапа, які відбуватимуться 1-7 квітня у Вашингтоні.

Мер Львова Андрій Садовий сьогодні зустрівся зі студентами та зазначив, що мерія виділить по 10 тис. грн. матеріальної допомоги кожному студенту.

Як повідомили студенти ЛНУ ім. І. Франка, змагання студентів правників імені Філліпа Джессапа – це найбільші і найпрестижніші судові дебати у світі. Вони проводяться з 1963 року. Україна вже 23 роки проводить національні раунди. І лише цього року вперше переміг Львів.

Мер Львова взяв під особистий контроль допомогу студентам юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка в організації поїздки, зокрема допомогу у придбанні квитків на переліт до Вашингтона, допомогу в організації представлення своїх національних традицій. Також кожному студенту буде виділено по 10 тис. грн.

Довідка: Конкурс імені Філліпа Джессапа проводиться щорічно з 1963 року. Зараз в ньому бере участь понад 600 команд з більш, ніж 100 країн та адмініструється International Law Students’ Association.

Українські відбіркові раунди відбуваються з 1994 року і цьогоріч за право представляти Україну на фіналі у Вашингтоні змагались команди з 10 університетів зі всієї країни. У фіналі національного раунду команда ЛНУ ім. Івана Франка змагалась з минулорічним національним чемпіоном – командою КНУ ім. Тараса Шевченка (Інститут Міжнародних Відносин). Команда ЛНУ ім. І. Франка перемогла у відбірковому раунді і тепер готується до участі у змаганнях у Вашингтоні, які відбудуться 1-7 квітня.

Конкурс проходить у формі відтворення судового слухання справи в Міжнародному Суді ООН. Завдання команд – підготувати письмові та усні позиції у спорі двох вигаданих держав. Разом з тим протиріччя між такими державами – цілком реальні. Цьогоріч справа стосується незаконного виробництва ядерної зброї та виникнення регіональної ядерної загрози.

 

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • Студенти зі Львова поїдуть у США на міжнародні змагання серед студентів-правників імені Філліпа Джессапа