Королева Єлизавета не виступить з тронною промовою в 2018 році

Традиційна тронна промова королеви Великої Британії, яка щороку відкриває нову сесію британського парламенту, у 2018 році не відбудеться.


Про це заявили в британському уряді, передає "Радіо Свобода"  

У зв'язку з майбутнім процесом Brexit — виходом країни зі складу ЄС — наступна парламентська сесія триватиме 2 роки, а не один, як зазвичай. Цей крок дасть парламентарям достатньо часу для роботи над необхідними законами.  

Промова Єлизавети II в цьому році відбудеться, проте, за рішенням самої королеви, вона перенесена на 2 дні — з понеділка 19 червня на середу.  

Це зроблено для того, щоб у консерваторів було більше часу на переговори з партнерами. Консерватори втратили абсолютну більшість за підсумками дострокових парламентських виборів і тепер мають намір сформувати коаліцію за підтримки Юніоністської партії.  

Традиція, коли монарх відкриває нову сесію роботи парламенту, з'явилася в 16-му столітті. Це програмна промова, в якій детально повідомляється про плани прем'єр-міністра на найближчий час. За всю історію тронна промова в Великій Британії скасовувалася двічі — в 1949 і 2011 роках.