Донька правителя Дубая двічі втікала з емірату
До другої втечі готувалася сім років. Але вона все одно була невдалою…
6 грудня британська телекомпанія ВВС показала документальний фільм «Втеча з Дубая: загадка зниклої принцеси». Він присвячений Латифі аль-Мактум — доньці правителя Дубая, прем’єр-міністра ОАЕ Мухаммеда аль-Мактума. У лютому 2018 року, пише видання meduza. io, 32-річна Латифа зробила невдалу спробу втечі з Дубая. З того часу про неї нічого невідомо.
Незадовго до втечі Латифа записала відео, в якому звинуватила свого батька, шейха Мухаммеда, у тому, що він сам винен у багатьох вбивствах і покриває вбивства, вчинені іншими. «Невдовзі маю намір покинути це місце. Якщо зазнаю невдачі, це відео допоможе мені, тому що мій батько піклується тільки про свою репутацію. Він готовий убити заради неї… Якщо ви це дивитеся, то я або мертва, або перебуваю у дуже складній ситуації», — заявила Латифа. Відео з’явилося на «Ютубі» через тиждень після її зникнення.
Латифа розповіла, що 2000 року намагалася втекти її старша сестра Шамс. Під час канікул у Великій Британії дівчина пішла з родинного маєтку в графстві Саррей. Її спіймали через два місяці і, накачавши наркотиками, переправили у Дубай приватним літаком. Відтоді, каже Латифа. сестру тримали під замком. Зараз вона під наглядом психіатра і приймає ліки…
«Шамс утекла, бо не могла робити те, що роблять люди в цивілізованому світі: водити машину, подорожувати, просто самій робити вибір», — розповіла Латифа. 2002 року вона теж намагалася втекти, але її затримали на кордоні. Принцесу доставили у місце на зразок в’язниці, де, за її словами, цілодобово тримали в темряві, не давали одягу й предметів гігієни, а також били. «Охоронці сказали: «Твій батько наказав бити тебе до смерті», — заявила принцеса. Її звільнили через три роки й чотири місяці.
Британська газета The Guardian з посиланням на документальний фільм ВВС пише, що свою другу втечу принцеса готувала сім років. Зв’язалася з морським інженером Ерве Жубером, який випустив книгу про свою втечу з Дубая. Француз стверджував, що влада емірату запросила його побудувати завод із виробництва підводних човнів, але після конфлікту забрали паспорт і відмовилися випускати з країни. Жубер утік, допливши на надувному човні до берегів Індії. Принцеса попросила француза допомогти їй з втечею, сказавши, що у неї є на це 400 тисяч доларів. Також Латифі допомагала її подруга, фінка Тійна Яухіяйнен.
У фрагменті фільму про Латифу, показаному в програмі BBC Newsnight у травні 2018 року, йшлося, що у день втечі принцеса та її подруга доїхали автомобілем до Оману, звідти вирушили вплав, на надувному човні. У ньому дісталися міжнародних вод; там на жінок на яхті чекав Жубер. План полягав у тому, щоб дістатися до індійського штату Гоа. Але через кілька днів за 48 км від місця призначення військові з ОАЕ захопили судно і розвернули його назад. «Я чув, як Латифа відбивалася й кричала: «Дайте мені спокій тут, я краще помру, ніж повернуся у Дубай», — розповів Жубер ВВС.
У Дубаї друзів Латифи затримали. «Мені погрожували довічним ув’язненням, смертною карою. Я була дуже перелякана», — сказала Яухіяйнен. Їх із Жубером несподівано відпустили, через тиждень. Разом вони створили громадську кампанію «Свободу Латифі». Після свого затримання обоє нічого не знають про долю принцеси. Влада Дубая відмовляється говорити про неї. Джерело агенції AFP в уряді ОАЕ каже, що вона перебуває з родиною, і у неї «все добре. Але як воно насправді? Хтозна…