Для молодих бджіл приготував пачку-пастку
Господар сподівається з її допомогою упіймати приблудні виводки, бо його медоносів за зиму знищили оси й миші
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/530072/wulyk.jpg)
Весна з її первоцвітами пожвавила після зими життєдіяльність «божих комах». Деякі з них готуються з власних вуликів роями «емігрувати» деінде — у пошуках нової «квартири» великою шумною хмаркою приземляться на якомусь дереві, кущі, даху, стовпі, у дуплі. Цих безгоспних «емігрантів» згодом підбирають досвідчені бджолярі і заселяють на власні пасіки. Щоб працювали на людину.
Пенсіонер Ярослав Гірка, який колись працював інженером в автотранспортному підприємстві Бережан, обладнав для «приблудних» бджіл дві пачки-пастки з рамками і почепив їх на яблуню та вишню. Сподівається, що незабаром туди прилетить якийсь рій.
— Бджоли зараз активно роблять розвідку, збирають пилок із розквітлої ліщини, верби, а масово почнуть вилітати зі своїх вуликів десь через пів місяця-місяць, — пояснює пан Ярослав. — У квітні у садах зацвітуть яблуні, вишні - бджоли і туди прилетять. У мого сусіда через потічок є чимала пасіка. Побачать мою пачку-пастку і дірку в ній — і, дивись, заселяться туди. Свої пастки я підняв на дерево, щоб ройові бджоли швидше побачили потенційний прихисток для себе. Чи приваблюю я їх чимось, чи кропив якоюсь ароматною рідиною? Ні, бо як тільки зробив би це, туди занадилися б оси.
На ос цей пасічник має великий жаль. Бо через них спорожніла вся його стара пасіка. А одну бджолосім'ю знищили миші. Чого тільки не придумував пан Ярослав, щоб вберегти своїх медоносів від гризунів — усе даремно! Миші гризли і дерево, і пінопласт. Пішов на кардинальний крок: зробив внутрішню стінку зі скла — оси пробралися і під ним…
Навіть якщо якийсь рій «клюне» на приманку і залетить у пачку-пастку, меду від нього скоро не буде. Залітні бджоли спершу повинні добре освоїтися, розмножитися. На солодку продукцію від них слід сподіватися хіба що у кінці літа.