Передплата 2024 «Добра кухня»

Незламній Україні присвячується. Подію у Львівській національній опері відвідали почесні гості - амбасадори української культури у світі

16 грудня у Львівській національній опері відбулася виняткова мистецька подія — концерт «Незламній Україні присвячується», що стала знаковою, об'єднавши не лише прихильників театру, а й також надійних міжнародних партнерів у сфері підтримки української культури під час війни, які продовжують здійснювати спільні дієві кроки для захисту культурних цінностей

Під батутою знаної диригентки, канадійки українського походження, Кері-Лінн Вілсон, у виконанні солістів, хору та оркестру Львівської національної опери, прозвучали премʼєра твору української композиторки Вікторії Польової «Nova. Присвята мужності України» та знаменита Девʼята симфонія Людвіга ван Бетховена. Зокрема, її фінал — «Ода до радості», більш відомий як гімн Євросоюзу, виконали у перекладі українською.

Концерт відвідали почесні гості: Перша леді України Олена Зеленська, генеральний директор Метрополітен-опери Пітер Гелб, голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, міський голова Львова Андрій Садовий, Перший віцепрем'єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко, дружина Премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля Катерина Шмигаль.

Особливою подією став візит генерального директора легендарної Метрополітен-опери Пітера Гелба. Його присутність засвідчила вияв солідарності та підтримки України, української культури під час цинічної рашистської війни. «Поки триває війна, ми не дозволимо світу забути, що ви боретеся за їхню свободу, так само як за свою. Ваша боротьба також є боротьбою всього світу. Метрополітен-опера була вірним союзником України з перших днів вторгнення. Хоча я не народився українцем, сьогодні моє серце українське в солідарності з усіма вами. Відважним і талановитим музикантам, хористам і солістам дякую за те, що на культурній ниві відстоюють свободу вільного світу. Ви — та мистецька сила, яка допомагає зробити Україну непереможною, а світ кращим. Ми ніколи цього не забудемо. І ми завжди будемо з вами. Слава Україні!» - зазначив у своїй промові Пітер Гелб.

Це був перший візит генерального директора одного з провідних оперних театрів світу в Україну та Львівську національну оперу зокрема. Окрім участі у події «Незламній Україні присвячується», Пітер Гелб також переглянув оперу Євгена Станковича «Страшна помста», що увійшла до шортлиста кращих світових оперних премʼєр за версією престижної премії Internaional Opera Awards-2023.

Подію 16 грудня у Львівській національній опері також відвідала Перша леді України Олена Зеленська: «Рада бути присутньою на потужному концерті, що звучить як шана нашій стійкості. Рада черговій особистій зустрічі з пані Вілсон та її чоловіком Пітером Гелбом, директором Метрополітен-опери. Обговорили майбутню культурну співпрацю, зокрема можливий виступ Ukrainian Freedom Orchestra під час Олімпіади 2024 року в Парижі. Подякувала творчому подружжю за невтомну підтримку української культури на міжнародній арені. Цінуємо, що завдяки їм маємо змогу звучати ще голосніше».

Саме під патронатом Олени Зеленської та за ініціативи диригентки Кері-Лінн Вілсон, спільно з польським Національним театром у співпраці з Міністерством закордонних справ, Міністерством культури та інформаційної політики України та за підтримки Офісу Президента влітку 2022 року відбувся тур Українського оркестру свободи (Ukrainian Freedom Orchestra) Європою та США. Другий тур Європою під патронатом Першої Леді відбувся цьогоріч улітку. Це вже другий візит Кері-Лінн Вілсон до Львівської національної опери на знак вияву солідарності та підтримки українських митців. У лютому цього року вона диригувала концерт-присвяту першій річниці повномасштабного вторгнення — «Пам'яті нескорених», в рамках якого прозвучав Реквієм Дж. Верді та «Буча. Lacrimosa» Вікторії Польової. Для культурної дипломатії такі спільні мистецькі проєкти мають надважливе значення, адже вони утверджують роль української культури у світовому контексті, формують імідж країни, поглиблюють відчуття національної приналежності, та є передумовами для подолання ворожої російської культурної експансії.

Схожі новини