Кабани шукали корму і налякали любительку грибів
Ціле стадо вепрів від водойми до лісу з шумом-гамом-тріском промчало повз господиню, коли вона зачищала від опеньків порослу мохом колоду ясена
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/476881/kabanchyky.jpg)
Щоразу, коли пані Марія варить суп із сушених опеньків чи готує з них підливу, згадує, якого страху наїлася, коли недавно їх збирала.
Опеньків цього сезону вродило, хоч косою коси! Особливо багато їх знаходили у старому липнику і заростях верболозу, що примикали до невеличкого лісового озерця. За пів години грибомани назбирували цього добра по дві великі сумки.
А пані Марія того дня повернулася з тихого полювання лише з однією торбою, і то неповною. Причиною став… виводок кабанів. Ціле стадо вепрів від водойми до лісу з шумом-гамом-тріском промчало повз господиню, коли вона зачищала від опеньків порослу мохом колоду ясена. З переляку жінка залишила грибне місце — і швидко подалася додому.
Коли згодом розповідала про цю оказію знайомому лісникові, той лише усміхався. Сказав, що ось уже кілька років цим маршрутом до зарослого очеретом озера навідується старий кабан. У літню спеку купається у прибережній багнюці, а взимку, прокладаючи животом у снігу великі напівтунелі, шукає в озерному болоті черепашок, жучків, солодкі корінці та іншу смакоту.
— А чого кабан зі своєю сім'єю занадився до озера вже тепер, — ніби вловлюючи запитання сусідки, каже лісник. І сам же відповідає. — Зараз кабани мають що їсти — жолудів у лісі достатньо. Але коли замете хурделиця, з кормом буде складніше. Можливо, завбачливий вепр вирішив показати своїй молодій братії, де у негоду можна буде гарантовано знайти поживу. Де ж було кабану знати, що у тому районі ви шукали опеньків?