Славське після карантину – нова туристична мекка
Кореспондент «ВЗ» вирушила на відпочинок у Карпати – на свій страх і ризик
Донедавна безлюдні курорти — нині вже заповнені спраглими до релаксу відпочивальниками. Через закриті для туристів кордони втомлені від самоізоляції українці майнули на місцеві курорти — подалі від обмежень. Особливо популярні Карпати. Це ідеальний варіант для «посткарантинного» релаксу — як активного, так і пасивного. Тут спокійно можна гуляти без задушливої маски і скуштувати шашлик, про який на самоізоляції хіба що мріяли.
У Славському, популярному на Львівщині курорті, не встигли оговтатись від збитків, як тепер не можуть впоратись з напливом туристів. Оскільки багато готелів і котеджів досі закриті, ті, що працюють — переповнені. Знайти готель з оптимальним співвідношенням ціни і якості непросто. Але можливо.
Деякі помешкання власники ще не встигли привести до ладу: хащі на території, засмальцьовані альтанки та «фіранки» з павутини у номерах. Тому варто ретельно перевіряти варіанти та не «вестись» на відверто занижену вартість номерів. З позитиву — готелі з хорошими відгуками та високими оцінками на сайтах з пошуку житла ще не встигли підняти ціни. Однак щоб винайняти номер за помірну ціну, потрібно бронювати за декілька тижнів до візиту. Вільними залишаються лише номери «люкс», відповідно, й ціна у декілька разів вища. Натомість є достатньо пропозицій у приватних оселях. Наприклад, у селі Волосянка є щонайменше тридцять приватних садиб, які здають для туристів. В одній такій ми перебували. Це щойно збудований і облаштований будинок. Господарі — молоді люди, які збудували хату для себе (другий поверх ще обставляють). Але наразі там не поселилися, бо мають малу дитину, тому живуть у батьківському будинку, який розташований зовсім поруч. А нову хату готові здавати туристам. На першому поверсі є дві спальні, вітальня, простора кухня, туалет і чудовий краєвид на Карпати з вікна. Всюди новесенький ремонт. За такі умови господарі просять тисячу гривень на добу.
Чи не головна розвага у Славському — підйомники. Охочих виїхати на вершину чимало, є навіть черга, хоч і невелика. Коштує така розвага 200 гривень з людини. На крісельні витяги без маски не пропустять. На вершині, як і біля підніжжя гори, на туристів чатують місцеві — пропонують прогулянку на конях (які вільно розгулюють у натовпі) та квадроциклах. Масками та рукавичками туристів не забезпечують. І не вимагають.
На горі потрохи відроджують стихійний ринок їжі. Продають наїдки теж без будь-яких застережень чи вимог, передбачених карантином.
Відпочивають у Славському компанії молодих людей, сім’ї з дітьми, люди поважного віку. На мить можна забути про карантин, бо майже відсутні атрибути, які б на це вказували. Про загрозу коронавірусу нагадує хіба персонал у масках та зазвичай незаймані антисептики на рецепціях.
Тим часом кількість хворих в області продовжує зростати, і коли пандемія піде на спад, навіть спрогнозувати складно. Варто розуміти, що відпочинок у горах не може бути цілком безпечний, тому вирушати — лише на свій страх і ризик. При цьому не забувати дотримуватися всіх карантинних вимог та рекомендацій.