Працюємо, не працюючи, чи не працюємо, працюючи?
Для доброго настрою серед коронавірусного карантину публікуємо гумореску Анатолія Архаріва
Він: «Ось, новини послухав. Зрозумів, що нічого не зрозумів. Тож можна виходити на роботу чи ні? Чи на роботу можна, а виходити — ні. Ми зараз як? Працюємо, не працюючи, чи не працюємо, працюючи? А карантин як? Не закінчився, закінчуючись, чи закінчився, не закінчуючись. Від усього цього їсти знову захотілося. Жінко, їсти будемо? Я не голодний і на їжу зранку не жадібний, тож давай що маєш. І побільше!»
Вона: «Ось так вже три місяці і живемо. В умовах самоізоляції. Я і чоловік мій. Ми не старі ще, і вже не молоді. Середньопересичені громадяни. І самоізоляцією цією ми вже геть переситились. А що робити? Як оте коронанещастя почалося, то спочатку нам повідомили, що ми вже у черговій відпустці. Потім, що ми у відпустці за свій рахунок. Потім, що ми у відпустці за рахунок „Бог подасть“. А заощаджень у нас не так багато, як ото у сусіда нашого, Семена Семеновича. У нього ще з тих світлої пам’яті похмурих часів, з минулого ще століття, і гречка у запасі, і махорка, і калоші є. Він у нас ще той ходок. І у гречку скочить, і ніс у тютюні, і що не попроси зробити, він відразу: „Ага, зараз, тільки калоші взую“. Так і живемо».
Він: «Так. Живемо. Я, коли шлюб брав, то, звичайно, говорив, дурень, при свідках, що, мовляв… «на все життя разом… І в біді, і в радості… і все таке… «Але ж я не думав, що, «все таке» аж на три місяці поспіль. У біді і радості — це Ок, але щоб так, як у пісні: «Щоби день починався і кінчався тобою…». Це ж яку фантастичну уяву треба було мати!»
Вона: «Зате я тепер напевно знаю, що ти мужик справжній. Це ж треба годинами, без втоми й перерви, протягом дня жерти і жерти!»
Він: «Так, я мужик справжній. Але ж я тільки вдень мужик. А ось ти… Тобі б швидше стемніло, щоб у ліжко… І там вже в усі тяжкі… Під звуки стосерійного серіалу канапки тільки і літають. Я на ніч їй замість «Добраніч» так і кажу: «Смачного!»
Вона: «Так, є гріх, не сперечаюсь. Ми, баби, не без цього гріха. Хто думає інакше, нехай перший кине у нас буханцем хліба з ковбасою. Не бережемо ми себе на цьому карантині. Та й що берегти… Життя ж воно, того, підказує. На весну гардеробу не обновила. На літо… Ну, не знаю. Десь розпорю, десь розтягну, десь дошию. А на осінь… Осінь — це велика таємниця. Як буде восени, ніхто не знає. Ані політики, ані медики, ані сам Господь Бог. Які у кого розміри стегон…»
Він: «Зате тепер у парк гуляти ходимо. Коли таке було?! Собаки у нас немає, тому, коли патруль, то по черзі у кущі пірнаємо і звідти гавкаємо».
Вона: «Чоловік гавкає „гав-гав“, а я — „тяв-тяв“. Я патрулям більше подобаюсь. Кличуть мене, щоб погладити. Я не проти, але чоловік, кобель, коли прийдемо до дому, ричати буде…»
Він: «Наш сусід, Семен Семенович, сьогодні з самого ранку на балкон у масці вийшов. Я здивувався. Питаю: «Зранку ж навіщо, ще й на балконі?» Сусід пояснив: «У цьому головна користь від неї. Я її на ніч самогонкою заливаю, а зранку одягаю. І день прожито не даремно. І вірус вже не такий страшний. Нехай він мене боїться. Бо як дмухну!»
Вона: «Ось наш сусід знизу — спортсмен. Дуже засмутився, що карантин закічується. Каже: «Тренувався, тренувався, тілько-но результати почав показувати, а тут завершенням карантину погрожують».
Він: «Це той, у якого пес і кіт?»
Вона: «Так. Сусід зі своїм котом змагається, хто швидше до холодильника добіжить. Як тільки по телевізору гарант щось почне говорити, пес язика висуне, вуха розвісить, слухає, а вони у цей час до холодильника наввипередки. За останні шість тисяч разів сусід вже три рази кота перегнав. Кота на поворотах заносить, то сусід навчився його ногою відштовхувати. А у сусідів, що за стіною мешкають, теж цікаво. Пішов він сміття вивозити, тілько-но торби до машини дотягнув, бачить, а машина без коліс і папірець висить: „Ми працюємо, щоб ви сиділи вдома“. Довелося йому пішки торби зі сміттям тягнути. А назустріч — патруль. Сусід злякався, аж позеленів, а поліціянти говорять між собою: „Та не чіпай його. Це на вигляд і за запахом „бомж“ на самоізоляції“. Тим і врятувався. А вийшов він просто у тому, що вдома носить. І ти теж, коли підеш за ковбаскою, у домашньому іди, щоб патруль від тебе відвернувся».
Він: «Що! Цієї ночі все з’їла?! Знову мені в рукавицях з пакетами у магазині боротися, щоб їх розірвало! Ех, коли вже настануть ті щасливі часи, щоб можна було пальці облизати, аби пакет роз’єднати! А то живемо, як у шведській тюрмі».
Вона: «Е, не кажи. Там їсти по годинах, а у нас нон-стоп. Сподіваюсь, ще недовго терпіти. І на свободу з чистою, продезінфікованою совістю!».