«Устами Володьки можу сказати все, що думаю. Бо йому все пробачать» (ВІДЕО)
Образ Володьки настільки «прилип» до Тараса Стадницького, що подекуди його сприймають як персонажа. Кореспондентка «ВЗ» дізналася, звідки виникла ідея «амбасадора українського села».
/wz.lviv.ua/images/interview/_cover/417505/stadnutskyi.jpg)
— Пам'ятаю дебют команди «Перша сільська збірна» на сцені Галицької ліги КВК. Тоді на сцені вперше з’явився персонаж Володька. Звідки прийшов образ?
— Він не був Володькою одразу, це був дядько у кирзових чоботах, сорочці, вельветових штанах і батьковій шапці (це справді кепка мого батька, 78-го року випуску, київської фабрики головних уборів). Образ не був продуманим: це імпульсний поштовх.
Ми грали в КВН у Львові (2004−2011 рр.), і він мене ніяк не відпускав у постКВНівську епоху. Була ідея переформатувати «Наблу» і зробити три команди по дві людини. Так організаційно було би легше. Тоді не склалось, і я подумав, що можна спробувати зробити монокоманду.
Мама з села передала кирзові чоботи та одяг. Я передзвонив до оргкомітету Галицької ліги КВН…
У березні 2012 року був перший виступ, який пройшов дуже добре. Опісля мої знайомі організатори із західних ліг запрошували мене на виступ — їм це і фінансово було вигідно. Але проблема була у тому, що вся відповідальність на тобі — ти не можеш ні на кого спихнути, тож я готувався до кожної гри «як востаннє».
/wz.lviv.ua/images/interview/2020/07/stadnutskyi_3.jpg)
— Чи не став ти заручником образу? Чи комфортно Тарасу з Володькою?
— Повністю комфортно, якщо я не разом з сім’єю. Через свою зайнятість ми з Володькою не завше можемо приділити їм час.
Якось я поїхав зі своїми доньками на футбол, на «Арену Львів». Грала жіноча збірна з футболу. Падає дощ, поруч двоє дітей: одна хоче їсти, друга пити. Пригадую: дивлюсь футбол, в одній руці склянка з чаєм, в іншій — хотдог, а ззаду підходить хлопака й питає, чи можна сфотографуватись. У такі моменти відчуваєш певний дискомфорт.
— А який улюблений сценічний образ? Чи він ще попереду?
— Думаю, таки Володька… Це моє альтер-его, образ того, ким я міг стати, персонаж, устами якого можу сказати все, що думаю, але не завжди можу сказати. Володька може щось бовкнути, і цьому «народному персонажу» все пробачається…
— Зараз пішла мода: актори, комедіанти балотуються… Пробують себе на роль народних депутатів. Була інформація, що твій колега з «VIP Тернопіль» хоче йти на мера…
— До речі, він офіційно мені цього не підтвердив…
— А як щодо твоєї політичної кар’єри?
— Колись прочитав японське прислів’я, яке мені дуже сподобалось: «Коли хочеш міняти світ — три рази обійди свою хату. Якщо там все добре — йди міняй світ…»
От у мене біля телевізора величезна купа нерозкладеного одягу. І я собі думаю, як можу йти змінювати країну, якщо лахи не можу розібрати.
— А кого бачиш наступним мером Львова?
— Не знаю… Але на 100 відсотків впевнений, що не буду ні за кого агітувати з кандидатів, які вже почали кампанію, нікого особисто не знаю, а якщо людину не знаєш, не знаєш, як вона діятиме у кризових ситуаціях, то яке маю право за неї агітувати. Як кажуть, не сотвори собі кумира…
— З політичною темою завершили, повернемось до творчості: звідки черпаєш натхнення?
— Неоднозначна відповідь… Бо інколи в голові тобі «клац» — і ти щось придумуєш. Нещодавно настав той понеділок: я почав бігати, і під час бігу стається оте «клац». Але воно дуже хаотичне: буває, одночасно до голови прийде десять ідей, після редактури залишається одна.
— Якби не закрутилось життя «на сцені», ким би був Тарас Стадницький?
— Поняття не маю. Попри те, що я закінчив факультет прикладної математики, дуже любив книжки і свого часу шість років працював у видавництві. Колись книговидання було для мене як «возвеличення», а потім, коли це стає роботою, вже «не те».
Творчість теж свого роду рутина, але коли ти любиш те, що робиш, по-іншому до цього ставишся.
— Яку мету ставиш собі на найближчі п’ять років?
— У мене немає такої мети… У розвиваючих книжках пишуть: ставте собі мету на п’ять, на 10 років. А потім я прочитав інтерв’ю Тіма Кука (виконавчого директора Apple), який каже, що світ настільки швидко міняється, що ти не можеш адекватно поставити мету на п’ять років, бо в якийсь момент буде технічний винахід, який «все зламає».