Як доглядати за руками і нігтями взимку
Взимку рекомендується хоча б раз на тиждень робити манікюр і користуватися спеціальними засобами
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/450124/ruky.jpg)
Як не закутувати руки в рукавиці або не ховати в кишенях, шкіра все одно страждає від зимових холодів, нестачі вологи, пересихання при зміні температури. Те саме стосується і нігтів – вони не менше схильні до негативного впливу низьких температур.
Позначається нестача вітамінів і мінералів через зміну раціону харчування. Якщо влітку це можна повністю обійти увагою, то взимку шкіра рук і нігті потребують додаткового догляду та захисту. Манікюр просто необхідний тим, у кого дуже суха шкіра, постійно утворюються задирки або швидко росте кутикула. Взимку всі ці чинники значно посилюються, а разом з ними з настанням холодів потерпає і шкіра рук. Тому взимку рекомендується хоча б раз на тиждень робити манікюр і користуватися спеціальними засобами.
Гарячий манікюр
На водяній бані потрібно підігріти олію – оливкову, мигдальну або олію авокадо. Не доводити до кипіння. Оптимальна температура – 40-500С. Добре вимити й злегка обробити руки скрабом, потім занурити у ванночку з олією на 20-30 хвилин. Підвищена температура сприяє відкриттю пор, а розігріта олія активно живить шкіру рук і нігті. Після такої процедури кутикула розм’якшиться, і її можна відсунути дерев’яною паличкою. Натуральні компоненти знімають почервоніння, подразнення, сприяють регенерації пошкодженого шкірного покриву і поверхні нігтів.
СПА-манікюр
Він одночасно релаксує і оздоровлює шкіру рук і нігті, дуже корисний взимку. Починати потрібно з пілінгу – необхідно занурити руки у ванночку з компонентами, відповідними до вашої конкретної проблеми. Для здоров’я нігтів додати у ванночку 15 крапель персикової олії, 5 крапель купленого в аптеці вітаміну А, 5 крапель йоду. Така ванночка зміцнить нігтьову пластину, запобігатиме розшаруванню нігтя, сповільнить ріст кутикули. Час процедури – 10-20 хвилин. Щоб зволожити і відновити суху шкіру рук, у ванночку додати 6-7 крапель оливкової, мигдалевої або персикової олії і 10-15 крапель лимонного соку. Тримати в ній руки рекомендується не менше 10 хвилин. Якщо на руках від морозу або переохолодження утворилися тріщини, почервоніння, подразнення, то для їх загоєння і регенерації шкіри змішати в теплій воді 15 крапель оливкової і 10 крапель кедрової олії. Потримати руки в такому розчині достатньо 15 хвилин.
Масаж
Проводиться після ванночок. Погладжування допоможуть живильним елементам швидше просочитися всередину шкірного покриву, поліпшать кровообіг. Виконують масаж у кілька етапів:
- погладити руку з обох боків, а потім, обхопивши кожен палець трьома пальцями іншої руки, 5-6 разів промасажувати їх від основи до кінчика і назад;
- обхопивши пальці з усіх боків, по черзі масажувати їх надавлюючими рухами, пересуваючись від основи до кінчика – 3-4 рази;
- промасажувати кожен палець уздовж осі за допомогою петлеподібного захоплення, нібито витягуючи палець – до 5 разів;
- виконати натискаючі кругові рухи на долоні у напрямку від основи пальців до зап’ястя. При цьому потрібно намагатися захоплювати усю площу долоні. Повторити 6 разів;
- великим і вказівним пальцем однієї руки обхопити іншу з тильного боку долоні і 3-4 рази промасажувати петлеподібними рухами від основи пальців до зап’ястя;
- 5 разів промасажувати зап’ястя круговими рухами, погладжуючи, обхопивши його великим і вказівним пальцями. Напрямок руху – вгору-вниз, ліворуч-праворуч. Такий масаж прискорює відновлення пошкоджених тканин і сприяє росту нігтів. Для масажу можна використовувати зволожувальні або живильні жирні креми і олії. Наприклад, засоби з олією чайного дерева, мигдалю або лаванди.
Додатковий догляд і профілактика
Взимку потрібно намагатися частково перебудовувати своє життя в злагоді з природою – як вона змінює погодні умови, так і людина повинна змінювати свої звички. Щоб завжди бути красивою і не залежати в цьому від довкілля, зимової пори рекомендується дотримуватися окремих правил. Щодня 2-3 рази на день наносити крем для рук – обов’язково перед виходом на вулицю за 20-30 хвилин і перед сном. Крем зволожить шкіру і захистить її від лущення. Вибирати для цього краще косметичні засоби з високим вмістом поживних елементів, таких як гіалуронова кислота, олія жожоба, мигдалю або авокадо. Для особливо чутливої шкіри або при тривалому перебуванні на свіжому морозному повітрі можна застосовувати креми з ефірними оліями.
Для нігтів варто використовувати взимку спеціальні відновлювальні лаки, вони допоможуть зміцнити і захистити нігті від морозу. Сухим і ламким нігтям будуть корисні лаки з протеїнами і мінералами, а крихким і тонким – лаки на основі кальцію. Вибираючи косметичні засоби, потрібно обов’язково читати рекомендації щодо застосування і склад. Наприклад, існують лаки, призначені виключно для кінчиків нігтя або для нечастого використання – 1-2 рази на тиждень. Тому, щоб не завдати шкоди здоров’ю, краще попередньо проконсультуватися з фахівцем і купувати засоби тільки у спеціалізованих магазинах. Це дозволить вам убезпечити себе, заощадити гроші і допоможе завжди залишатися красивою і здоровою будь-якої пори року.
Читайте також: Постковідна втрата волосся кардинально відрізняється від попередніх