Передплатити

«Водка Анді» грав і за «Дніпро»

Андреас Зассен, перший німецький «легіонер» в українському футболі, оковитої не цурався...

За іронією долі, одна з команд, за які виступав Зассен, мала на футболках рекламу засобу, що... усуває похмільний синдром.

Німецькому футболісту Андреасу Зассену могло бути вже 50 років. Але прожив він лише 36... Зассен народився 14 січня 1968 року в Ессені. На початку 1980-х Андреаса вважали одним із найталановитіших гравців ФРН, запрошували у юнацькі й молодіжні збірні. Перший професійний контракт Зассен підписав з клубом “Рот Вайс”, потім виступав за “Баєр” із Юрдингена, а 1993-го перейшов до клубу бундесліги -  “Гамбурга”. Саме там у здібного півзахисника намітилися проблеми з режимом. Зассен часто приходив на тренування із запахом перегару, а повідомлення про його запої потрапляли у газети.  

Того ж 1993 року Андреас Зассен у гамбурзькому районі Ріпербан, відомому своїми “полуничними” закладами, у стані сильного алкогольного сп’яніння влаштував перегони з водієм-турком. Заплатив за ці “змагання” великий штраф... Улітку наступного року “Гамбург” розірвав із ним контракт, і Зассен перейшов у “Динамо” з Дрездена. Але й там не все ладилося. Тож незабаром німецький футболіст, за яким міцно закріпилося прізвисько “Водка Анді”, підписав контракт із українським клубом - дніпропетровським “Дніпром”.

З’явився Зассен у “Дніпрі” не випадково. 1994 року “Дніпро” почав тренувати німецький фахівець Бернд Штанге, який колись очолював збірну НДР, а після об’єднання Німеччини тренував напіваматорські команди зі східних земель. Прийнявши “Дніпро”, Штанге згадав про Зассена й запросив його до своєї нової команди. У Дніпропетровську Андреас продовжив захоплюватися алкогольними напоями. І загалом  досить органічно вписався в українську дійсність. Його колеги по “Дніпру” казали, що Зассен не дуже схожий на німця. “Наш хлопець, часто запізнювався, ніколи не відмовлявся випити”. А сам Андреас казав, що “мав би народитися” не в Німеччині, а в Україні...

Зігравши за “Дніпро” 11 матчів, Зассен повернувся до Німеччини, де підписав контракт із клубом другої бундесліги “Ватеншайд”. Але вже на першому тренувальному зборі з новою командою у Португалії Андреас потрапив у центр скандалу. Футболіст закрутив роман із барменшею, про що довідалася його дружина Петра... Вона оголосила, що розлучається з Андреасом, хоча їхній маленькій дитині було тільки дев’ять місяців.

Зассен так і не закріпився у складі “Ватеншайду”. У серпні 1997 року його заарештували за дебош в одному з барів Ессена: Зассен погрожував відвідувачам газовим пістолетом... З активною спортивною кар’єрою завершив ще до 30 років. Після прощання з футболом залишився без грошей. Якось  признався: “Я все пропив і прогуляв”... В останні роки свого життя мешкав у рідному Ессені, працював садівником, а потім якимось дрібним службовцем.  Випивати, щоправда, не кинув, що й стало причиною його смерті.17 жовтня 2004 року колишнього футболіста знайшли на підлозі непритомним -  у Андреаса стався інсульт. У лікарні він помер.

Один із колег-футболістів казав про Зассена так: “Андреас мав задатки геніального футболіста. Але коли він приходив на тренування, було видно, що хлопець провів бурхливу ніч”...

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram