Передплата 2024 ВЗ

Скільки втратить Україна від зупинки транзиту газу: названа цифра

  • 06.07.2019, 14:34
  • 1 151

Втрати для державного бюджету України перевищать 3 млрд доларів у разі зупинки транзиту російського газу по українській території з 2020 року.

Про це заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник в інтерв'ю німецькій газеті Freie Presse, яке опубліковано на сайті посольства, пише «Сегодня».

«Якщо транзитну угоду на поставку газу не буде продовжено з 2020 року, втрати для державного бюджету складуть більше 3 млрд доларів, що становить 10 відсотків загального державного бюджету та 3 відсотки ВВП (валового внутрішнього продукту. — Ред.). Це б знищило успіхи зростання останніх років», — сказав він.

Посол також додав, що тема газопроводу «Північний потік — 2» є єдиною в стосунках з Німеччиною, щодо якої у Києва і Берліна різні точки зору.

«Для України „Північний потік — 2“ є дуже складною темою, тому що це не сприяє нам ні в економічному [плані], ні в плані безпеки», — підкреслив Мельник.

Нагадаємо, контракт на транзит російського газу через територію України був укладений у 2009 році і закінчується в кінці 2019 го. Українська сторона вже неодноразово заявляла, що не може прийняти вимогу Росії про продовження існуючого договору і відпрацьовує сценарії на випадок припинення транзиту з 2020 року.

Виконавчий директор «Нафтогазу України» Юрій Вітренко заявив, що компанія готується до повного припинення транзиту російського газу після 2019 року. Він додав, що Київ як і раніше готовий до газових переговорів з Москвою, проте участь в них європейської сторони є принципово важливою.

Схожі новини