Передплатити Підтримати

З нового року за проїзд у маршрутках платитимемо 3 гривні?

З наступного року львів’яни знову матимуть привід нервуватися через тарифне питання. Вартість проїзду в маршрутках може зрости з 2-х до 3-х гривень.


Про це розповів “ВЗ” голова Львівського обласного осередку «Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників України» Іван Велійка. Він особисто їздив у Міністерство транспорту та зв’язку, щоб доповісти про наболілі проблеми перевізників Львова та пролобіювати підвищення плати за проїзд.

«Тариф 2 гривні — нерентабельний, економічно необґрунтований, — нарікає Іван Велійка. — Ми просили управління транспорту Львівської міської ради підвищити до 3-х гривень, але реакції досі немає. Складові тарифу зросли, зокрема мінімальна зарплата, витрати на ремонт машин. Від керівників автотранспортних підприємств вимагають зарплати, не меншої 1600-1700 гривень».

Обслуговування маршруток — річ не з дешевих. Колесо до маршрутки коштує 1500-1700 гривень, до великогабаритних машин — 2500-4000 гривень. Перевізники нарікають, що через збитковий тариф не можуть виплачувати кредити за новий транспорт або взагалі їздять на старому. Мовляв, якби пасажири платили три гривні, то містом курсували би зручні автобуси єврокласу... Новий низькопідлоговий автобус коштує 160-190 тисяч євро.

Також Іван Велійка сказав “ВЗ”, що більший тариф покращить... культуру водіїв. Не секрет, що з хамством керманичів борються і власники маршрутів, і управління транспорту, і навіть профільна депутатська комісія міської ради. Це дає лише тимчасовий ефект. Пан Велійка вважає, якщо автотранспортне підприємство платитиме водіям більшу зарплату, тоді і настрій під час роботи буде кращим, а ставлення до пасажирів ввічливим. Зараз водії заробляють 1300 гривень на місяць.

У Львівській мерії засідала робоча група, яка досліджувала тарифне питання. Погодили подорожчання проїзду на 50 копійок, тобто до 2 гривень 50 копійок. Робоча група вимагає покращити якість перевезень. “Перевізники нічого не зробили для того, щоб покращити якість перевезень.?Найбільше скарг — на АТП №1! Я пропонував провести в кожному районі громадські слухання: чи доцільно піднімати плату за проїзд? Перевізників нічого не цікавить, крім каси ввечері”, — прокоментував для “ВЗ” голова депутатської комісії інженерного господарства, транспорту та зв’язку Львівської міської ради Іван Гринда.

У серпні цього року власники маршрутів планували перейти на “вільний тариф” — самовільно здирати (інакше не скажеш. — Авт.) з пасажирів 3,5-4 гривні. Але цьому завадили у міській раді, мовляв, ніхто не закриє очі на незаконне заробітчанство.

Міський голова Львова Андрій Садовий сказав “ВЗ”, що сьогодні немає підстав для підвищення тарифу. У Львівській міськраді питання найближчим часом не розглядатимуть.