Ракицький тепер завжди «поза грою»
Ось уже кілька днів футбольні фани України обговорюють новину, яка підірвала спокійне міжсезоння: перехід захисника збірної України Ярослава Ракицького у російський «Зеніт».
Одні кажуть про нову кар’єрну вершину гравця, його фінансово вигідний контракт «на старості літ». Але більшість обурюється безпринципністю спортсмена. Вважає його манкуртом. Особою, яка підтвердила утверджену серед вболівальницького загалу думку про те, що 44-й номер «Шахтаря» (а тепер і «Зеніта») зневажає Україну. Раніше — демонстративним ігноруванням державного гімну, тепер — вояжем до країни, яка окупувала частину нашої держави, призвела до тисяч смертей. У тому числі — на такому дорогому для Ракицького Донбасі.
Команда із Санкт-Петербурга — улюблений футбольний клуб президента і прем’єра Росії, які на нашу країну дивляться через приціли. Спонсор «Зеніта» — корпорація «Газпром», значну частку в якій мають правителі цієї країни-агресора. Цей той самий «Газпром», який оголошував енергетичні війни Україні, а тепер хоче взяти нас під ніготь своїми «північними потоками». Значна частина виручки «Газпрому» іде на поповнення військового бюджету Росії, на неоголошену війну проти України. «Газпромівські» гроші (а щорічно Ракицький отримуватиме у «Зеніті» 2,5 млн. доларів) для цього футболіста не пахнуть ні кров’ю, ні порохом від снарядів, випущених на Донбасі російськими «Градами».
Послухайте з цього приводу думки трьох людей — політика, журналіста, музиканта.
Борислав Береза, народний депутат: «Якщо Ракицький вважає, що може грати у Пітері і розважати росіян, поки у Росії за ґратами сидять Сенцов і Карп’юк, поки у заручниках тримають наших моряків, поки кримських татар, які кажуть, що „Крим — це Україна“, на анексованому півострові кидають у застінки ФСБ — то це його, Ракицького, аморальний вибір. Бачити його у збірній після цього не хочу. І перемоги збірної за його участі мене не цікавлять».
Айдер Муждабаєв, ведучий кримськотатарського телеканалу АTR: «Гравець збірної України поїхав грати за улюблену команду російського фюрера… Не створюйте собі кумирів з артистів, спортсменів та інших, яким у певний період часу наш прапор дає деякий плюс у капіталізації. Як тільки „бабла“ на якомусь етапі життя їм виявиться замало, вони викинуть прапор і побіжать на запах бабла далі, хоч до чорта лисого… Біжіть! Україна обійдеться без вас. Сьогоднішнє і майбутнє України не залежить від вас!».
Олександр Сидоренко («Фоззі»), лідер гурту «Танок на майдані Конго»: «Ракицький… На моє особисте переконання, відкритий противник кращий за тих, хто співає гімн, але тримає Путіна в кишені. Він хоча б не бреше. Але. Якщо Шевченко викличе Ракицького до збірної, то її гру буде зірвано. В будь-якому місті, гадаю. Мені так шкода, що життя не відповідає сподіванням, але світ звузився. Хто не з нами, той проти нас. Третього не дано».
Ну і суто від себе. Категорично не сприймаю плачі деяких «авторитетів» про те, що Ракицький поїхав «заробляти на хліб», щоб «годувати себе і дружину». Ніхто у Ракицьких не голодує, з мівіни на мівіну не перебивається. За банківські дивіденди від своїх заробітків у «Шахтарі» і у національній збірній Ярослав міг би черпати червону ікру відрами. Його дружина Ольга Ракицька — професійна співачка, її гонорари не набагато менші, ніж чоловікові премії від Ахметова. Але якщо справді у Ракицького така скрута, то для нової грошовитої праці у нього був широчезний вибір — європейські футбольні ґранди не шкодують «баксів» для талантів. Тож, мабуть, річ не у «хлібі». Думаю, що для Ракицького з його світоглядом важливо було опинитися у своєму світі. Він його обрав. Не здивуюся, якщо у свою першу російську відпустку до улюбленого Донецька він поїде не через український КПП, а через Ростов. Звідки в окупований Донбас щодня снують «гумконвої» і «братская военная помощь»…
Хотів Ракицький цього чи ні, але своїм трансферним кульбітом у Росію для мільйонів українців опинився у положенні «поза грою». І повагою — теж.