Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Коаліція, створена на брехні, ніколи не буде відповідальною

Інформую про те, що сьогодні зареєстрував в Окружному адміністративному суді міста Києва позов, в якому вимагаю визнати протиправними дії Апарату Верховної Ради України в частині ненадання публічної інформації за моїм запитом та зобов’язати Апарат ВР таки надати списки народних депутатів України, які є учасниками Коаліції депутатських фракцій "Європейська Україна" та які підписали відповідну коаліційну Угоду.

На сьогодні, фактично, ми маємо непрацюючу, але водночас таємну коаліцію у Верховній Раді, за виключенням окремих "сплесків" її активності, пов’язаних з політичними домовленостями (очевидно, за певні преференції) під час ухвалення бюджетних, кадрових та інших вигідних владі питань.

Нагадаю, що за умов парламентсько-президентської республіки України інститут коаліції депутатських фракцій є ключовим інститутом влади, який ініціює важливі кадрові призначення (визначає кандидатуру прем’єр-міністра, склад уряду, керівництво Верховної Ради тощо), а також здійснює низку ключових управлінських функцій та парламентського контролю. А згідно з Законом України "Про доступ до публічної інформації" інформація, яку ми намагаємося дізнатися щодо діяльності вищого законодавчого органу країни, не є закритою, конфіденційною, службовою чи таємною, а навпаки, відповідно до положень ст. 5, 101, 13, 15 згаданого Закону є такою, що в першу чергу підлягає офіційному оприлюдненню органом державної влади, яким є Верховна Рада України.

Отож, народ має право знати, хто ним керує, а інформація про склад коаліції є публічною та суспільно значимою, а тому — має бути оприлюднена.

До речі, якщо виходити з тексту Коаліційної угоди, то народні депутати, які її підписали, взяли на себе відповідальність, і разом з Президентом України та Урядом мають звітувати перед українським народом за те, що вони роблять.

Отож, виникла парадоксальна ситуація: ми не знаємо, хто нами керує і хто відповідає за те, що робиться в країні. Таке відбувається вперше в історії нашої держави. І нам треба виправити цю сумну історію: необхідно розсекретити ту безвідповідальну і таємну коаліцію, яка вже більше 9 місяців керує Україною!

Я особисто представлятиму цю справу у суді, і за результатами її розгляду буду інформувати ЗМІ, аби захистити право українського народу на доступ до суспільно значимої інформації.

Схожі новини