Передплата 2024 ВЗ

Ми теж забили! Але не м'яч, а Боатенга...

Німці продемонстрували потенціал для виходу до фіналу Євро, українці - для виходу з групи.

Попри поразку від “бундес-машини”, гра збірної України у першому матчі футбольного Євро-2016 залишила надію на те, що підопічні Михайла Фоменка проб'ються до 1/8 фіналу. Усе-таки 15-20 хвилин наприкінці першого тайму “синьо-жовті” добряче “возили” чемпіонів світу. Здавалося, м'яч ось-ось залетить у ворота команди Йоахіма Львова, - але замість “круглого” там опинився захисник збірної ФРН Боатенг... На другий тайм українців не вистачило - німці майстерно контролювали ситуацію на полі. Але не забуваймо: проти нас грала команда, яка два роки тому, у півфіналі Мундіалю в Бразилії, розгромила збірну господарів турніру з рахунком 7:1!

Вихід у стартовому складі креативного Коваленка засвідчив, що Фоменко не збирався ставити “автобус”. За планом головного тренера “синьо-жовтих”, вони мали не лише захищатися, а й атакувати. На сто відсотків цей план реалізувати не вдалося (завадив суперник). Але створити неабияку напругу біля воріт німців українці в другій половині першого тайму змогли. Утім, двічі, після ударів Коноплянки й Хачеріді, блискуче зіграв голкіпер “бундестіму” Нойєр. А в третьому епізоді, коли Ярмоленко знайшов на лівому фланзі вільного Коноплянку, Євгенові забракло спортивного щастя...

Попри те, що перший гол збірна України пропустила після штрафного, в цілому на “стандартах” наші зіграли непогано. Це вселяє оптимізм напередодні поєдинку проти збірної Північної Ірландії, головною зброєю якої є саме “стандарти”. Загалом, у матчі проти поляків остров'яни не продемонстрували в атаці бодай якогось креативу, тож наш другий суперник на Євро нам цілком по зубах. Північним ірландцям у матчі з нами потрібна лише перемога, бо в третьому турі на британців чекають німці. Значить, остров'яни будуть змушені йти вперед - і відкривати зони, у які зможуть увірватися швидкі хавбеки українців.

Польська преса, хоч визнає потужність і злагодженість німецької “машини”, відзначає, що Україна створила “бундестіму” чимало проблем. Мовляв, підопічні Львова мають вади у захисті, і польська атака на чолі з Левандовським повинна ними користатися... Побачимо. Розклад у нашій групі такий, що навіть нічия у матчі з Північною Ірландією залишить Україні шанс на друге місце у групі (Не кажучи вже про третє, яке теж може виявитися “прохідним” до 1/8 фіналу. Головне, щоб поляки не обіграли німців). Так видається, що “сусідський” матч Україна-Польща стане у групі С своєрідним фіналом. Саме у ньому й визначиться, хто посяде в нашій групі другий рядок турнірної таблиці...