Передплатити Підтримати

Ми рішуче відкидаємо рабську модель влади

Виступ на Народному Віче 8 грудня 2013 року

Слава Україні!

Велика подяка кожному українцеві, кожному, хто зараз демонструє Януковичу, Путіну, самим собі, що Україна твориться тут — на Майдані.

Згідно Конституції народ є джерелом влади. Тому дозвольте подякувати кожному, хто тут — на Євромайдані у Києві, на Майданах всієї країни творить своє європейське майбутнє.

Хочу сказати прості речі. Я — учасник Помаранчевої революції. Найкращі дні та ночі мого життя — це саме ті 17 днів і ночей 2004 року.

Але тоді я, як і багато хто, мав ілюзію, що достатньо змінити поганого президента на патріота, і держава почне працювати на людей.

Усе виявилося набагато складніше. Тепер стало остаточно зрозуміло, що змінювати треба не тільки прізвища при владі. Треба змінювати систему влади.

Зараз у Києві і по всій Україні відбувається те, чого ми не зробили в 2004 році — люди вимагають змін. Головна вимога — зміна системи. Саме таку зміну пропонують нам правила Європейського Союзу.

Саме тому ми вийшли сюди, щоб сказати: ми — за Європу!

Хочу звернутися до людини, яка називає себе президентом України, до Віктора Януковича. Знаю, що його спецслужби зараз находяться на всіх будинках і знімають цей Майдан. Хочу, щоб Віктор Янукович побачив цю картину, побачив цей Майдан і усвідомив: після 1 грудня він не може вже вважати себе самодержавним правителем України. Він ще може продовжувати вважати себе царем у Кремлі та в Межигір'ї, але не тут, не в Києві — столиці нової України.

Ми сьогодні тут зібралися, щоб сказати: ми — відмовляємо вам у довірі, Вікторе Янукович, Микола Азаров і вся ваша межигірська банда.

Найважливіше що ви, Вікторе Федоровичу, маєте усвідомити: неможливо далі робити вигляд, начебто нічого не відбувається і що все якось "розсмокчеться". Подивіться, весь Київ тут — на Майдані, і у вас вже немає такої влада, як була до 1 грудня.

Ви перейшли "червону лінію", коли побили наших дітей, коли вкрали наше майбутнє у Європейському Союзі.

Тоді цю лінію перейшли й ми. Ми заблокували вашу владу і відмовляємо вам у праві нами керувати до тих пір, доки ви не виконаєте наші вимоги.

Наші вимоги прості й зрозумілі: підписання Угоди про Асоціацію — зараз, негайно. Це — єдина мирна можливість вийти з нинішньої ситуації.

Крок другий: Вікторе Федоровичу, ваш уряд Азарова вже не є урядом. Він не може керувати країною, розкраденою вашими сателітами. Вся Україна від Заходу до Сходу одностайно вимагає відставки цього уряду. Уряду цих "кровосісів", яким вже мало наших грошей. Їм захотілося ще й крові наших дітей.

Тому — тільки відставка уряду у повному складі.

І головне, Вікторе Федоровичу. Це вже не той народ, який ви звикли бачити у своїй донецькій рабовласницькій республіці. Від Сходу до Заходу, від Півдня до Півночі цей народ стає єдиною політичною нацією.

Ми — європейці українського походження і більше не потерпимо азійського трьохсотлітнього полону.

Коли у вас у Єнакієво кажуть: "Батя своих детей не сдает", то краще бути сиротою, ніж мати такого "батю".

Упевнений, що вам не вдасться знову використати кремлівську технологію розподілу нації на "москалів" і "бандерівців". Ми — єдиний народ, який разом хоче змін.

Ці зміни прості. Ми обираємо європейську модель. З нас досить вашої азійської системи управління, яка тримається за самодержав"я кремлівського взірця.

Насправді у нас є дуже простий вибір: або Джек, який збудував дім (як це зробили всі наші західні сусіди; дім, в якому комфортно, безпечно, а люди відчувають себе захищеними людьми із захищеним майбутнім), або Джек Різник (Потрошитель), який може робити все, що завгодно з підневільними і рабським народом.

Ми — рішуче відкидаємо таку другу модель.

Ми хочемо повернутися до свого європейського дому. І це стосується усіх.

Сьогодні люди на Сході також усвідомили: мы — вместе. Нам всем нужна новая Украина. Такая Украина, в которой не будет одного хозяина, забирающего все: бизнес, дом, будущее, ребенка, зарплату, пенсию. И за это в день выборов бросить подачку, как паршивому псу.

Обращаюсь к Восточной Украине. Здесь на Майдане собрались такие же люди, как и вы. Только вас начали грабить раньше нас, и вы уже больше натерпелись. Сбрасывайте оковы, выходите на Майдан в Донецке, Харькове, Днепропетровске, Одессе, по всей Украине.

Ми — один народ!

Київський Майдан простягає руку сьогодні Сходу і Заходу України. Єднаймося!

Друзі! Ніщо не відбувається одномоментно. Усе важливе — важке. Легкими бувають лише порожні слова. Тому добиватися своїх вимог ми будемо послідовно, крок за кроком.

Сьогодні заблоковані Кабінет міністрів, Адміністрація президента і Верховна Рада. Щодня ми будемо блокувати чергове приміщення, доки Янукович зрозуміє: настав час змін.

Підписання Євроасоціації та відставка уряду — це перше, чого ми вимагаємо від влади. Без цього Майдани країни не розійдуться.

Це наша реконкіста. Ми — відвойовуємо свою Україну в межигірської банди. Без досягнення мети ми з Майданів не підемо.

Разом — до перемоги!

Слава Україні!

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram