Тарифи

З 12 травня для жителів окремих українських населених пунктів подорожчала холодна вода.

В «Урядовому кур’єрі» опубліковано рішення Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг, яким скасовується введення абонентської плати за газ.

Українцям, які мали субсидії і заощадили на опаленні, уряд пообіцяв грошову винагороду.

«Укрзалізниця» з 1 червня планує підвищити тарифи на вантажні залізничні перевезення на 20-25%.

В ПАТ «Укрзалізниця» очікують отримати додаткові 7 млрд грн від підвищення тарифів, яке, згідно з фінпланом підприємства, має розпочатися 1 червня.

Нова методологія та тарифи на розподіл природного газу дозволять зменшити тарифи на теплову енергію і відповідно розмір платіжки за послугу з централізованого опалення для населення.

Раніше регулятор скасував своє рішення щодо запровадження абонплати за розподіл газу, відправивши його на доопрацювання.

Абонплата за газ буде фіксованою для 1 кубометра спожитого газу, тобто, залежатиме від місячного обсягу споживання.

Із 24 березня почали діяти збільшені майже на 50% тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку.

Для населення тарифи не змінюються, для промисловості зменшення відбувається на 2-3% майже в усіх галузях.

Почув пояснення Дмитра Вовка, голови НКРЕКП (національної комісії із регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг).Вовк стверджує таке: 1) блокада окупованих територій Донбасу змушує купувати вугілля по 2900 гривень за тонну; 2) це, своєю чергою, змушує очолювану паном Вовком комісію піднімати тарифи на електроенергію.

Від 1 квітня оптовий ринковий тариф на електроенергію замість запланованого раніше зниження на 5,8% може навпаки здорожчати на 1%.

Тариф на електроенергію для теплової генерації у лютому зріс до рівня 1,82 грн/кВт-год у порівнянні з 1,39 грн/кВт-год на кінець січня.

Підвищення тарифів на світло в Україні, яке набуло чинності 1 березня, може бути не останнім, електроенергія продовжить дорожчати і в майбутньому.

Відбувся останній етап підвищення цін, закріпленого постановою регулятора від 2015 року.