Донбас

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер під час поїздки в зону АТО назвав поточну ситуацію «гарячою війною», а не замороженим конфліктом.

Конфлікт на Донбасі —  криза, яка потребує невідкладної уваги і яку необхідно завершити якомога швидше.

Про це на брифінгу 23 липня заявив спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер.

«Це не є замороженим кофліктом, це - гаряча війна», — заявив Волкер.

«Тут є загиблі, поранені люди, знищені чи пошкоджені школи, лікарні, знищено економіку, промисловість. Я побачив високу ціну, яку було сплачено, і на лінії розмежування, і на окупованій території», — додав він.

Волкер додав, що до кінця наступного тижня він планує зустрічі з представниками сторін «нормандської четвірки», ЄС, НАТО, ОБСЄ та з представниками Великої Британії.

Він підкреслив, що в США розуміють, що конфлікт на Донбасі — не внутрішній, а є саме актом агресії РФ щодо України.

«Ми бачили, як цей конфлікт почався, як він контролюється… Ми хочемо, щоб США були більш задіяні у тому, щоб розв'язати цей конфлікт, хочемо виробити стратегічне розуміння цього конфлікту, щоб мати можливість рухатися далі і відновити територію (територіальну цілісність України)», — додав Волкер.

«Мій перший крок — побачити ситуацію на лінії розмежування, відвідати Авдіївку, інші населені пункти. Почути точку зору  місцевого  населення, поспілкуватися з людьми. Далі я спілкуватимуся з іншими сторонами цього процесу, буду вислуховувати їхню точку зору, після чого поїду у Вашингтон та даватиму певні рекомендації», — зазначив спецпредставник Держдепу США.

Українська правда

Прес-центр пояснює це адекватними і асиметричними діями українських воїнів на попередні вогневі провокації.

Активізація бойових дій на Донбасі, результатом якої стало збільшення втрат сил АТО, буде основною темою майбутніх переговорів у нормандському форматі.

Комітет Папи Римського надав півмільйона євро на проекти з відбудови Донбасу і на соціальний захист внутрішньо переміщених осіб.

МЗС Німеччини закликає всі сторони конфлікту в Україні до негайного дотримання досягнутих домовленостей, оскільки це загрожує повним провалом політичного процесу.

Комітет Папи Римського виділив півмільйона євро на проекти з відбудови Донбасу і соціальний захист внутрішньо переміщених осіб.

Держдеп засудив чергове загострення ситуації.

Держдепартамент засудив дії проросійських бойовиків, які привели до загострення бойових дій на Донбасі і загибелі українських військовослужбовців, та закликав Москву виконувати умови припинення вогню.

Міжнародний комітет Червоного Хреста направив 6 вантажних автомобілів з гуманітарною допомогою на окуповані території сходу України.

Коли «створює Малоросію»,  реагують і коментують…

Міжнародний комітет Червоного Хреста з початку 2017 року відкрив 106 нових справ з пошуку зниклих безвісти людей на територіях Донбасу, що не підпорядковуються і підпорядковуються українській владі.

На окупованих територіях Донбасу є небезпечні об'єкти, які можуть стати причиною поширення радіації в регіоні.

СЦКК не скоординував процес розмінування.

Україна поки що не здатна повернути території окупованого Донбасу військовим шляхом, єдиний варіант – зовнішній тиск на Росію.