У Перемишлі намагалися перешкодити у вшануванні Січових стрільців

Голова ОУП Петро Тима стверджує, що деякі середовища хочуть викликати польсько-український конфлікт

У Перемишлі на південному сході Польщі відбулася спроба перешкодити в процесії греко-католиків і православних, які після панахиди за українськими героями йшли з собору на місцевий військовий цвинтар.

Група напасників нараховувала приблизно 20 осіб. Поліція запевнила, що не було необхідності застосовувати силу. Учасників процесії відділено від осіб, які намагалися перешкодити у врочистості. Як повідомлено, порушники порядку не ідентифікуються з жодною організацією. «Мотиви їхньої діяльності встановлюються. Якщо виявиться, що відбулося порушення закону, їм поставлять закиди», — заявила речниця поліції, підкомісар Боґуслава Себастіанка.

За словами голови Об’єднання українців у Польщі Петра Тими, який був присутнім під час події, серед напасників були особи у футболках Всепольської молоді. Вони вигукували образливі гасла на адресу учасників процесії. «Урочисті заходи, приурочені нашим героям, Січовим стрільцям, сягають 20-тих років минулого століття, з перервою в період Польської Народної Республіки. Ніколи, однак, вони не викликали контроверсій. Лише тепер деякі середовища, цинічно використовуючи факт, що на цьому цвинтарі є могили членів УПА, намагаються викликати польсько-український конфлікт», — відзначив Петро Тима. Як він додав, ці могили знаходяться там абсолютно легально.

Інший очевидець, анонімний журналіст, сказав про силові сутички: нападники почали шарпанину з кількома учасниками процесії; одного з них, чоловіка віком 60 років, побили й розірвали йому сорочку. За словами свідка, серед нападників були місцеві хулігани, так звані псевдовболівальники, та особи, які ідентифікуються із середовищем націоналістів. У них були транспаранти: «Бандерівці та їхні прихильники — геть з Польщі» і такі, що стосувалися Волинської трагедії.

Джерело: Польське радіо

Схожі новини