НАТО відмовляється від стратегічного партнерства з Росією

  • 10.06.2014, 18:12
  • 746

Про це йдеться в доповіді з питань безпеки, підготовленій групою експертів для генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена.

"Не може бути повернення до "стратегічного партнерства" між НАТО і Росією, поки керівництво РФ здійснює дії, які загрожують безпеці Європи і є повною протилежністю переконанням трансатлантичного співтовариства", — йдеться у доповіді.

Зазначається, що країни-члени НАТО не повинні ставити національні економічні вигоди від співпраці з Росією вище своїх зобов'язань щодо колективної оборони.

Підкреслюється необхідність підтримувати взаємодію в рамках Ради Росія-НАТО на посольському і більш високому рівнях, щоб забезпечити можливість координувати дії при реагуванні на виклики міжнародній безпеці, що призводять до взаємної стурбованості.

Крім того, наголошується на важливості того, що члени НАТО повинні сприяти зниженню економічної залежності держав Європи від Росії шляхом диверсифікації поставок енергоносіїв, що має вирішальне значення для майбутньої безпеки всього трансатлантичного співтовариства. "Трансатлантичне співтовариство має розглядати енергетичну безпеку як загальну мету", — йдеться доповіді.

Нагадаємо, що радник президента Росії Сергій Глазьєв пропонує нанести з боку Росії удар по українській армії, щоб не дати їй зміцніти.

Про це Сергій Глазьєв заявив у ході круглого столу в Москві, передає УНІАН.

"Хочу нагадати слова Черчилля: "Той, хто між ганьбою й війною обирає ганьбу, одержує й війну, і ганьбу одночасно". Це війна сучасна. Це не виходить, що нам треба рухати наші танки на Київ, але, щонайменше, припинити геноцид населення ми має право", — сказав він.

"Для цього достатньо закрити небо й використовувати той же механізм придушення військової техніки, який застосували ті ж американці в Лівії, які спочатку закрили небо, потім з повітря розстріляли бронетехніку, артилерію, авіацію й у такий спосіб зробили той режим, з яким вони воювали, небоєздатним", — сказав він.

"У нас ще є можливість це зробити, через півроку такої можливості вже не буде", — сказав Глазьєв.

Він заявляє, що влада України взяла курс на мілітаризацію й мобілізацію населення проти Росії.

"Подивіться динаміку — якщо в грудні нацистів було 2 тис. осіб у Києві, у лютому — 20 тис., у травні їх уже 50 тис. разом з військовослужбовцями, у середині літа їх буде 100 тис., у вересні їх буде 200 тис., під кінець року вони поставлять під рушницю 500 тис. осіб", — сказав Глазьєв і додав, що в Україні проводиться розконсервація військової техніки.

"Ми одержуємо наймогутнішу військову машину, орієнтовану проти нас, нашпиговану нацистами, ідеологічно зарядженими проти Росії... Кінцевою метою цих дій є війна з Росією. Ми не зможемо, втративши Донбас, зберегти мир, тому що наступна мета, яка декларується — Крим", — сказав він.

Схожі новини

Популярне за добу

Популярне за тиждень