Болгарія демонтувала труби "Південного потоку"

  • 17.04.2014, 21:14
  • 759

Європарламент вирішив не брати участі у реалізації проекту

Болгарія демонтувала на своїй території труби нафтопроводу "Південний потік" із першим зварним швом. Про це пише болгарське видання "Биволъ".

"Це сталося після того, як Європарламент вирішив, що проект "Південний потік" не має реалізовуватися", — відзначає видання і викладає фотографії, як було до і що стало після демонтажу труб.

Перший зварний шов як символ початку будівництва російського трубопроводу через територію Болгарії був зроблений в жовтні 2013 року за участю представників російської компанії "Газпром".

17 квітня Європарламент має намір розглянути резолюцію, яка передбачає припинення реалізації проекту "Південний потік". Її підготували представники Європейської народної партії, європейських соціалістів, лібералів, "зелених" і консерваторів.

"Південний потік" (South Stream) — російсько-італійсько-французько-німецький проект газопроводу, який повинен був пройти по дну Чорного моря з Анапського району в болгарський порт Варну. Далі його дві гілки пройдуть через Балканський півострів до Італії та Австрії, хоча їх точні маршрути поки не затверджені. Будівництво газопроводу почалося 7 грудня 2012 р. і за планом повинно було закінчитися в 2015 р.

Планована потужність "Південного потоку" — 63 млрд кубометрів газу в рік. Оціночна вартість проекту — 16 млрд євро.

"Південний потік" створювався для диверсифікації поставок російського природного газу в Європу і зниження залежності постачальників і покупців від країн-транзитерів, зокрема від України і Туреччини. "Південний потік" вважався конкурентним проектом до запланованого газопроводу "Набукко", який повинен пройти прямо в Європу в обхід Росії, який підтримують Євросоюз і США.

Схожі новини