В Україні почали діяти зміни до ПДР: що варто знати водіям та пішоходам

В України набрали чинності зміни до правил дорожнього руху (ПДР), які стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів

Про це у фейсбуці повідомив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

За новими правилами, водії та пасажири таксі, а також інструктори з водіння в населеному пункті та за його межами повинні бути пристебнуті. Тому авто має бути повністю укомплектоване ременями безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні.

«Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні, і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати», — зазначив Олексій Білошицький.

Читайте також: Львівські водії потраплять під приціл систем автофіксації порушень ПДР

Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.

Щодо велосипедистів:

Велосипедистам дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів.

Щодо пішоходів:

Пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, обов’язково мають використовувати світловідбивальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості. Це зазначено в п. 4.4 ПДР України.

Нагадаємо, в Україні система автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху (ПДР) почала реєструвати порушення, вчинені водіями «євроблях» (автомобілів на іноземній реєстрації).

Схожі новини