Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Cуддя імітував викрадення власної іномарки — щоб отримати страхівку...

Під час обшуку у хабарника із Вищого господарського суду знайшли сотні тисяч доларів, боргові розписки на півмільйона «баксів», золото, угорський паспорт.

Із крісла судді на лаву підсудних, а там і за ґрати (є велика вірогідність) у найближчий день-два пересяде 57-річний служитель Феміди із Вищого господарського суду України Віктор Швець. Йому інкримінують хабарництво, незаконне збагачення, шахрайство та інші злочинні дії, в яких його викрила Служба безпеки України. Генеральний прокурор Юрій Луценко особисто, при відеокамерах, вручив високопосадовцю із ВГСУ підозру про скоєння злочину. Зробив це відразу після того, як пан Швець прийшов у свій робочий кабінет після чотиримісячного (кажуть — фіктивного) перебування на лікарняному…

В один із недавніх вечорів у престижній столичній кав’ярні співробітники СБУ і Військової прокуратури затримали на гарячому суддю Швеця, коли той отримав від бізнесмена п’ять тисяч американських доларів (із обіцяних 10 тисяч $). Конверт з валютою призначався за те, щоб не створювати цьому підприємцеві перешкод у його роботі. За повідомленням керівника апарату голови СБУ Олександра Ткачука, це був один із багатьох задокументованих спецслужбами фактів хабарництва з боку Віктора Швеця. А ще, як повідомили в СБУ, цього суддю підозрюють в організації викрадення власного елітного автомобіля для отримання страхової виплати (згідно з декларацією, у В. Швеця дві іномарки — джип Volkswagen Touareg об’ємом 3000 куб. см і Honda Accord (2400 куб. см).

Оперативники після затримання пана судді провели обшук у його робочому кабінеті та за місцем проживання. У потаємних сховках вилучили готівки на суму близько 200 тисяч доларів, 20 тисяч євро і близько 1,5 мільйона гривень, боргові розписки на загальну суму 475 тисяч доларів, коштовності (золоті злитки, годинники брендових марок, персні, ланцюжки, хрестики, кулони, ручки). Серед знахідок у помешканні судді Вищого господарського суду України виявили ще й паспорт громадянина Угорщини, виданий на його ім’я...

За повідомленням очільника ГПУ, Віктора Швеця звинувачують “у закінченому замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах; завідомо неправдивому повідомленні органу досудового розслідування про вчинення злочину, зі штучним створенням доказів обвинувачення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб; а також у завідомо неправдивому показанні, вчиненому з корисливих мотивів”.

Можна здогадуватися, звідки у пана Швеця золото й іноземна валюта. Так само, як пояснити походження його угорського паспорта. Цей вершитель правосуддя народився у закарпатському Виноградові. Багато його краян, порушуючи закон, запаслися такими посвідками. Пан Швець наслідував їхній приклад...

Ці незадекларовані ніде коштовності пан суддя ховав у своєму помешканні.
Ці незадекларовані ніде коштовності пан суддя ховав у своєму помешканні.

А починалася кар’єра Віктора Швеця, вихідця із сім’ї військових, із роботи каменяра. Працював на побуткомбінаті, після армії вступив на юрфак Львівського університету імені І. Франка. Був адвокатом, згодом став суддею районного суду у Береговому і Мукачевому, викладачем вузу. Захистив дисертацію кандидата юридичних наук. З 2007 року — суддя Вищого господарського суду. “За сумлінну працю” Вік­тора Швеця нагородили Почесною грамотою Кабміну, відзнаками Вищої ради юстиції, ЦВК, присвоїли звання “Заслужений юрист України”.

На дозвіллі пан горе-суддя займався плаванням, боулінгом, греко-римською боротьбою (був кандидатом у майстри спорту). Та на цьому його здоровий спосіб життя закінчувався...

А тим часом...

Співробітники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури провели обшук у кабінеті одного з керівників Слідчого управління фінансових розслідувань у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у Києві (колишня податкова міліція). Оперативники знайшли близько 300 тисяч доларів, понад 100 тисяч євро, більше 30 тисяч фунтів стерлінгів і 1,5 мільйона гривень. Обшук проводили у рамках кримінального провадження щодо посадовців цього відомства, які вимагали у підприємця хабар в сумі понад 750 тисяч гривень (36 тисяч доларів) за сприяння повернення раніше вилученого майна.

Фото прес-служби СБУ

Схожі новини