Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Бунт у Партії регіонів?

Деякі провладні нардепи стали на захист ректора-хабарника Мельника, інші – виступили проти євроінтеграції

Учора, на старті нового політичного сезону, побили між собою горщики члени монолітної, як вважається, фракції Партії регіонів. Конфлікт розгорівся не на жарт. Джерела «Високого Замку» повідомляють, що від імені однієї з груп впливу виступив обурений Нестор Шуфрич. Від іншої — лідер промислового лобі, колишній президент «Мотор-Січі», як він себе називає, «олігарх моторобудування» В’ячеслав Богуслаєв. Обидва були невдоволені останніми резонансними подіями, які мають велике суспільне значення.

На засіданні фракції Нестор Іванович (донедавна — заступник сек­ретаря РНБОУ) заступався за… колишнього ректора Податкової академії Петра Мельника, якого затримали під час отримання хабара у розмірі 120 тис. грн. Як переповіли нам парламентські джерела, Шуфрич говорив приблизно таке: владі «не слід було чіпати» колишнього нардепа від рідної партії, порушувати проти нього кримінальну справу, влаштовувати «маски-шоу». Мовляв, своїх не здають, ворон воронові ока не викльовує. Шуфрич казав, що ця справа є небезпечним прецедентом з точки зору загальних інтересів членів ПР. «Сьогодні Мельника заарештували — а завтра…», — кипів він, обурюючись, що від наїздів тепер не застрахований жоден із партійців...

Другу серію атак на керівництво фракції ПР розпочали затяті прихильники Митного союзу — В’ячеслав Богуслаєв, Вадим Колесніченко, Олег Царьов. Вони не знаходили собі місця через те, що Партія регіонів підтримує асоціацію України з Євросоюзом. Промовці дорікали своїм вождям за те, що вони обрали «не ту» геополітичну орієнтацію.

У Партії регіонів ніяк не коментують ці «сімейні розбірки». Голова фракції Олександр Єфремов відбувся загальними словами, зокрема щодо євроінтеграції. За його словами, у партії «з повагою ставляться до позиції таких депутатів», при цьому додав, що їхня точка зору не є домінуючою…

Навряд чи такі розмови можна назвати партійною полемікою. Адже, особливо у першому випадку, йдеться про норми життя, про закон, який, як не раз заявляв президент Янукович, має бути одним для всіх. А щодо євроінтеграції, то тут, як висловився один з членів парламенту, йдеться, про цілеспрямовані дії, спрямовані на зрив курсу, визначеного. «Цього слід було очікувати, вважаючи на наявність у Верховній Раді чужоземних агентів пливу, — сказав співрозмовник «ВЗ». — Їх можна легко вирахувати, зважаючи на те, кого саме нагороджував російський президент Володимир Путін».

Експерти давно прогнозували загострення протиріч у Партії регіонів, які виникають через політичні і бізнесові суперечності між кланами. Не виключали, що з наближенням президентських виборів розколеться парламентська фракція, з неї вийде “поміркована” частина...

Ярослав СУХИЙ, народний депутат (Партія регіонів)

Я на засідання фракції не встиг. Але сумніваюся, щоб хто-небудь з моїх колег захищав Петра Мельника — не така він фігура. Що він собою представляє, ми всі прекрасно знали…

А щодо питань євроінтеграції. Засідання фракції у нас завжди відбувається гостро, бо існують різні точки зору представників різних інтересів. Але всі ми — люди Януковича. Президент визначає вектор зовнішньої політики. Він його визначив і ми його підтримуємо. Жодних несподіванок на сесії під час голосування за євроінтеграційні законопроекти не буде.

Може бути одна-єдина біда: коли опозиція почне зривати сесію, влаштовувати улюлюкання при появі президента — тоді буде ясно, що вони працюють на Москву, на «Газпром»…

Схожі новини