На Євро Румунія, тепер Албанія… Деградація «синьо-жовтих» триває
Футбольній збірній України потрібний кваліфікований тренер-іноземець. Але в Сергія Реброва контракт, і звільняти його УАФ не буде…
Говорили-балакали, зіграли та й заплакали… Перед стартовим матчем у футбольній Лізі Націй у таборі збірної України згадували стартовий матч на Євро-2024. Мовляв, тоді не змогли «увімкнутися» в гру з перших хвилин, можливо, трохи недооцінили румунів, — але в матчі проти албанців такого точно не буде… І що ми побачили? Фактично, те саме. Знову фаворити «на папері», і знову немає гри, і знову прикра поразка. Раніше з Албанією грали шість разів — п’ять перемог і нічия. Дожилися…
Утім, головний тренер збірної України Сергій Ребров каже, річ у тім, що його підопічні «грали проти сильної команди»… Я би сказав, добре організованої і дисциплінованої, не більше. Але, на жаль, цього виявилося цілком достатньо, щоб перемогти нинішню збірну України.
Заради об'єктивності треба визнати, що більшість футболістів, яких Ребров викликав на збір перед матчами з Албанією і Чехією, прибули до стану збірної у далеко не оптимальному стані. У Довбика й Мудрика травми, Циганков іще не встиг набрати форму після хвороби, Зінченко випадає з «основи» свого «Арсеналу», Малиновський зараз узагалі не на рівні гравця збірної. Миколенко — бліда тінь себе торішнього…
Гравці «Динамо» й «Шахтаря» також «розібрані». Перші форсували набір форми, бо мусили грати у кваліфікації Ліги Чемпіонів. Схоже, очікувана після такого форсування функціональна «яма» почалася у динамівців якраз зараз, під час поєдинків у Лізі Націй… А у «гірників» набір форми ще триває, бо ж у Лізі Чемпіонів «Шахтар» стартує тільки наприкінці вересня. Згадайте, як погано стартували «шахтарі» у чемпіонаті УПЛ — у чотирьох матчах дві поразки… (Може, для когось це буде відкриттям, але власники наших так званих ґрандів, «Динамо» й «Шахтаря», утримують ці команди виключно заради їхньої участі у єврокубкових турнірах, — адже там можна заробити пристойні гроші).
Наставник Албанії тактично переграв тренерський штаб України
Але чи виправдовує поганий стан гравців збірної України поразку від збірної Албанії? Аж ніяк. Зрештою, Ребров знав, у якій вони формі, і все ж зробив ставку саме на цих виконавців. Як показала гра, ця ставка була помилковою: класом і «зірковістю» українці албанців не налякали, ба більше, наставник «чорних орлів» тактично переграв тренерський штаб «синьо-жовтих».
Знаючи про проблеми збірної України в позиційних атаках, албанці віддали нашим м’яч, а самі розраховували на контргру. Показова ситуація перед першим голом у ворота збірної України: коли Конопля відкрив рахунок, «синьо-жовті» почали вальяжно й самовпевнено (ми ж великі зірки, ще й виграємо!) катати «круглого» у середині поля. Але до Іспанії нашим далеко. Помилка, гравець суперників перехопив м’яч на половині поля України, трохи пройшов уперед і завдав небезпечного удару по воротах Трубіна. Наш голкіпер у стрибку перевів м’яч на кутовий, після якого — хаос у штрафному майданчику, і албанці рахунок зрівняли… Це просто якийсь дитячий садок!
Як на мене, попри всі розмови про неприпустимість недооцінки Албанії («як із Румунією точно не буде»), ця недооцінка все-таки була. А це вже пряма відповідальність тренерського штабу збірної України.
Запам’яталися замислені, м’яко кажучи, обличчя Зінченка й Малиновського перед їхніми виходами на заміну, коли Ребров і його помічник ставили їм завдання. Було очевидно, що ті завдання наших гравців дуже дивують, що вони їм абсолютно не зрозумілі… Не знаю, про що саме йшлося, і хто насправді мав рацію. Але за такої ситуації не дивно, що футболісти, які вийшли на заміну, «розчинилися» на полі, а відтак заміни, які зробив Ребров (як на мене, надто пізно), жодного перелому в грі не спричинили.
А тепер виїзний матч проти «пораненого звіра»…
Що нас очікує далі? Виїзний матч проти «пораненого звіра» (як відомо, небезпечнішого вдвічі) — збірної Чехії, яку в Тбілісі сенсаційно розгромила збірна Грузії. Важко щось прогнозувати… Чехи, без сумніву, прагнуть реабілітуватися перед власними вболівальниками, напевно, підуть уперед. Можливо, «синьо-жовтим» удасться зіграти на їхніх улюблених контратаках, які розганятиме Мудрик (футболіст «Челсі» начебто повинен відновитися до протистояння з Чехією).
Так чи інакше, «синьо-жовтих» улаштує тільки перемога. Якщо матч Албанія — Грузія завершиться не внічию, то одна з цих збірних набере шість очок. Тож «синьо-жовтим» втрачати очки в матчі проти Чехії не можна. Ліга Націй — турнір швидкоплинний, лише шість матчів. Наздогнати лідера групи, який матиме шість очок, буде важко. Якщо взагалі можливо…
Футбол. Ліга Націй УЄФА
Ліга В, Група 1
УКРАЇНА — Албанія 1:2
Грузія — Чехія 4:1
І В Н П М О
1. Грузія 1 1 0 0 4−1 3
2. Албанія 1 1 0 0 2−1 3
3. УКРАЇНА 1 0 0 1 1−2 0
4. Чехія 1 0 0 1 1−4 0
10 вересня: Албанія — Грузія, Чехія — УКРАЇНА (початок матчів — 21.45).