Європейські сенсації

8-й тур відбіркового раунду Мундіалю-2014 порадував уболівальників низкою несподіваних результатів

Група А

Бойова нічия

Як і очікувалось, балканське дербі між збірними Сербії та Хорватії вийшло дуже бойовим. З огляду на турнірне становище, хорватам вкрай необхідно було перемагати. Серби ж намагалися реабілітуватися перед власними вболівальниками за поразку на «Максимірі». У першому таймі ініціативою володіли саме господарі. Втім, до перерви ні Мітровіч, ні Тошіч, ані Івановіч так і не змогли пробити Плетікосу. Натомість гості використали свій перший же шанс. На 53-й хвилині рахунок у зустрічі відкрив Маріо Манджукіч. Синіша Михайловіч тут же випустив на поле Тадіча і Сулеймані. Останньому вистачило й 10 хвилин, аби віддати результативну передачу на Мітровіча. Після того, як команди обмінялися влучними пострілами, настала черга обмінятися і вилученнями. Першими в чисельній меншості опинилися господарі. Неманья Матіч вдруге грубо зіграв у підкаті, за що був покараний другим «гірчичником». Втім, хорвати були в більшості неповні 5 хвилин. Йосиф Шимуніч не зумів впоратися із Сулеймані, і рефері одразу ж показав йому червону картку. В підсумку, матч так і закінчився бойовою нічиєю.

Результати матчів:Сербія — Хорватія — 1:1, Македонія — Уельс — 2:1, Шотландія — Бельгія — 0:2.

Вірмени знову здивували

Збірна Вірменії вкотре змогла здивувати футбольну громадськість, доволі сенсаційно перемігши в гостях збірну Чехії. Господарі прогнозовано розпочали активніше, а за кілька хвилин перевага чехів перетворилася на облогу воріт Романа Березовського. Втім, конкретних результатів це не принесло. Натомість вірмени раз по раз «огризалися» небезпечними контратаками. Під час однієї з таких Карлен Мкртчян зауважив, що Петер Чех трохи вийшов з воріт і відправив круглого точно в сітку. Підопічні Білека кинулися відігруватися, але до перерви так і не змогли досягти мети. У середині другого тайму наставнику вірменської команди Вардана Мінасяну довелось замінити свого головного голкіпера. За іронією долі, Геворгу Каспарову, який поміняв Березовського, судилось майже одразу виймати м’яча із сітки власних воріт. Томаш Росіцкі пробив так, що м’яч зрикошетив від Арояна і влетів повз голкіпера. Розв’язка ж у цьому матчі настала на 2-й доданій хвилині. Перемогу збірній Вірменії приніс влучний постріл Геворга Казаряна.

Результати матчів:Італія — Болгарія — 1:0, Чехія — Вірменія — 1:2, Мальта — Данія — 1:2.

«Німецька машина» розганяється в Бразилію

Перемігши австрійців у себе вдома, збірна Німеччини практично гарантувала собі путівку в Бразилію. Підопічні Йоахіма Льова вже з перших хвилин дали зрозуміти своїм сусідам, хто господар на полі. Кроос та Хейдіра не соромилися пробивати з-за меж штрафного майданчика, а Ройс та Озіл намагалися вразити суперника своїм дриблінгом. Втім, першим забив не хто інший, як нестаріючий Мірослав Клозе. Філіпп Лам гостро прострілив з правого флангу, а Міро в дотик відправив круглого у ближній кут воріт. Після перерви австрійці спробували переламати хід поєдинку і намагалися створити гостроту біля воріт Нойєра. Втім, гол Тоні Крооса на 50-й хвилині зупинив запал гостей. Під кінець гри австрійці виглядали надто нервово. За 10 хвилин до кінця матчу протягом 60 секунд одразу троє гравців гостей «заробили» по жовтій картці. А крапку ж у зустрічі поставив Томас Мюллер.

Результати матчів: Німеччина — Австрія — 3:0, Ірландія — Швеція — 1:2, Казахстан — Фарери — 2:1.

Сенсація в Таллінні

Ще одна гучна сенсація п’ятничного вечора трапилася у Таллінні. Втім, ніщо не віщувало несподіванки. Вже на 2-й хвилині голландці повели в рахунку. Свій сольний прохід по правому фланзі виконав Ар’єн Роббен і класно пробив у дальню «дев’ятку». Здавалося, збірна Нідерландів здобуде ще одну переконливу перемогу у відбірному турі. Протягом перших 15 хвилин гості створили ще кілька гольових моментів, але з ударами Снейдера і ван Персі справився воротар господарів Сергій Парейко. Але естонці не знітилися і зуміли переламати хід матчу. На 18-й хвилині Костянтин Васильєв метрів з 25-ти пробив без шансів для Міхела Ворма. Після перерви все той же Васильєв оформив дубль. Форвард скористався відмінною передачею партнерів і, вийшовши сам на сам із голландським голкіпером, змусив ван Гаала нервувати на тренерському містку. Втім, на 4-й доданій хвилині той самий Васильєв, сфоливши проти ван Персі, «подарував» збірній Нідерландів шанс на порятунок репутації. 11-метровий вдало реалізував постраждалий ван Персі.

Результати матчів: Естонія — Нідерланди — 2:2, Румунія — Угорщина — 3:0, Туреччина — Андорра — 5:0.

«Хокейна» нічия

Збірні Швейцарії та Ісландії потішили вболівальників на трибунах відкритою грою і «хокейним» рахунком на табло. Розпочали команди без будь-яких «розкачувань». Вже на 3-й хвилині Йохан Гудмундссон ударом з розвороту вколотив круглого під перекладину. Щоб відновити паритет, підопічним Отмара Хітцфельда знадобилось трохи більше десяти хвилин. Зрівняв рахунок Штефан Ліхтштайнер. Через кілька хвилин Фабіан Шер подвоїв перевагу господарів. Не встигли ісландці відійти від другого пропущеного, як Ліхтштайнер оформив дубль. Після перерви рахунок вже став розгромним. Севарссон збив Штокера у власному карному майданчику — пенальті. Джемайлі спокійно забиває 4-й гол. Все! Здається, матч завершено, але тут почалось!

Щойно ісландці розіграли м’яча в центрі поля, як тут же Сигторссон увірвався в штрафний швейцарців і пробив поміж ніг Бенальо. Невдовзі Гудмундссон скоротив відставання гостей до мінімуму, а коли вже йшов додатковий час, все той же Гудмундссон обвідним ударом створив для збірної Ісландії маленьке диво.

Результати матчів: Норвегія — Кіпр — 2:0, Словенія — Албанія — 1:0, Швейцарія — Ісландія — 4:4.

Браво, Роналду!

Після самовідданої гри проти збірної Росії від команди Північної Ірландії багато хто очікував повторення звитяги і в матчі із збірною Португалії. Втім, вже на початку зустрічі господарі опинилися в скрутному становищі. Після розіграшу кутового першим на підбиранні зіграв Бруну Алвеш і низом відправив круглого в кут воріт Роя Керрола. Під завісу першого тайму Гарету МакОлі вдалося зрівняти рахунок. А коли футболісти вже готувалися йти відпочивати, Елдер Поштіга за удар головою а-ля Зідан побачив перед собою червону картку. Після перерви господарі знову результативно розіграли кутовий. Цього разу на добиванні найспритнішим виявився Джеймі Ворд. Північноірландці були дуже близькими до ще одної блискучої звитяги, якби не Криштіано Роналду. Капітан португальців зумів самотужки переламати хід поєдинку. Спочатку він двічі вдало зіграв на другому поверсі, а коли до закінчення основного часу залишалося менше десяти хвилин, Роналду забив свій 43-й м’яч у футболці національної команди.

Результати матчів: Росія — Люксембург — 4:1, Пн. Ірландія — Португалія — 2:4, Ізраїль — Азербайджан — 1:1.

Один удар

Після половини відбіркових матчів здавалося, що збірна Боснії та Герцеговини спокійно кваліфікується на Мундіаль-2014 з першого місця. Але несподівано в цій групі все заплутується під кінець відбору. До когорти реальних претендентів на вихід долучається збірна Словаччини. У матчі в Зеніці обидві команди намагалися діяти на зустрічних курсах. Футболісти часто пробивали по воротах, але їхні удари рідко коли тривожили воротарів. У другому таймі ситуація не змінилася. Все вирішив один влучний постріл. Після розіграшу стандарту першим на підбиранні був Віктор Печовскі, який сильним ударом відправив круглого у нижній кут воріт. У підсумку, мінімальна перемога дозволяє словакам зберігати шанси на вихід із групи.

Результати матчів: Латвія — Литва — 2:1, Боснія та Герцеговина — Словаччина — 0:1, Ліхтенштейн — Греція — 0:1.

«11 проблем»

Збірна Франції знову змогла вразити футбольну громадськість, тільки цього разу своєю беззубістю. Після матчу Дідьє Дешам справедливо сказав, що в нього в команді 11 проблем. Втім, не варто применшувати успіх збірної Грузії. Господарі, хоч і оборонялися, але, принаймні, в першому таймі виглядали цікавіше. У гостей можна відзначити хіба старання Бенземи. Здається, по-справжньому французи зрозуміли, що можуть не досягти успіху у цьому матчі, тільки за 15 хвилин до закінчення. Тоді й почалася облога воріт Георгія Лорії. Але ні Рібері, ні Вальбуена, ані Насрі так і не змогли пробити грузинського воротаря. В підсумку, французи, швидше за все, боротимуться за Мундіаль-2014 у стикових матчах.

Результати матчів: Грузія — Франція — 0:0, Фінляндія — Іспанія — 0:2.

Іспанія 6 4 2 0 10-2 14

Франція 6 3 2 1 8-4 11

Фінляндія 6 1 3 2 4-6 6

Грузія 6 1 2 3 3-7 5

Білорусь 6 1 1 4 4-10 4