Ізраїль ледь не поклав на лопатки Роналду і К°

5-й тур відбіркового етапу чемпіонату світу 2014 року

Група А

Хорвати освистують сербів

Збірна Хорватії у гарячому балканському дербі змогла здолати найпринциповішого свого суперника — збірну Сербії. Не обійшлося і без політики. Перед початком матчу вщерть заповнений стадіон «Максимір» освистав гімн Сербії. Однак сама гра не подарувала вболівальникам таких пристрастей. Хорвати ще в першій половині двічі вміло скористалися помилками своїх сусідів. Спочатку Коларов невдало виконав штрафний удар зі своєї половини, влучивши в Маріо Манджукіча. Хорвати швидко розіграли триходівку і все тому ж Манджукічу залишилось тільки влучити в пусті ворота. Другий гол теж розпочинався з нападника «Баварії». Захисник збірної Сербії збив Маріо. Штрафний удар виконав Даріо Срна, але ні Броніслав Івановіч, ні воротар сербів Бркіч не змогли зупинити простріл. Тому ветеранові хорватів Івіці Олічу залишалося тільки грудьми переправити круглого у ворота, що той і зробив. Другий тайм пройшов у жорсткій фізичній боротьбі, але без моментів. Серби однак могли забивати в епізоді, коли Тошіч п’яткою вивів на ударну позицію Джурічіча. Але нападник не зумів переграти Плетікосу.

Результати матчів: Хорватія — Сербія — 2:0, Македонія — Бельгія — 0:2, Шотландія — Уельс — 1:2.

Домашній розгром чехів

Найбільшою сенсацією 5-го туру відбіркового етапу ЧС-2014 стала домашня поразка збірної Чехії від збірної Данії. У стартових трьох матчах підопічні Мортена Ольсена набрали всього лише 2 очки, тому в Оломоуц їхали лише перемагати. Після безгольового першого тайму ніщо не віщувало розгрому господарів. Футболісти чеської збірної грали першим номером. Та в другій половині матчу ситуація на полі радикально помінялася. Спочатку на 57-ій хвилині невідпорно пробив у «дев’ятку» Корнеліус. Наставник чехів Міхал Білек тут же спробував внести корективи у гру своєї команди, випустивши на поле Томаша Росіцкі та Боржека Дочкала. Натомість через десять хвилин перевага датчан подвоїлась. Захисник Сімон К’яер відмінно зіграв головою після розіграшу кутового. А за 8 хвилин до закінчення основного часу крапку у протистоянні поставив Нікі Зімлінг. Футболіст збірної Данії вдало зіграв на перехопленні, потім виграв забігання у Даріди і втретє вразив ворота Пітера Чеха. «0:3» від Данії стало найбільшою домашньою поразкою Чехії за всю її незалежну історію.

Результати матчів: Чехія — Данія — 0:3, Болгарія — Мальта — 6:0.

Ірландія «сушить» шведів

Збірна Швеції не змогла вдома обіграти збірну Ірландії. Протистояння цих команд обіцяло бути цікавим, адже обидві збірні претендують на вихід з цієї групи. Матч команди розпочали доволі жваво. Вже на 10-й хвилині Лонґ міг вивести ірландців уперед, але його удару забракло точності. Шведи відповіли вже в середині першого тайму. Златан Ібрагімовіч поборовся в штрафному майданчику і скинув під удар Качаніклічу. Але півзахисник збірної Швеції сходу пробив повз ворота. Міг відзначитися і Чельстрем, але на його удар зі штрафного блискуче зреагував ірландський воротар Девід Форд. У другій половині матчу гості відверто «сушили» гру. Гострих моментів команди практично не створювали. Шведи все ж могли вирвати перемогу. На останній хвилині матчу із близької відстані ворота ірландців розстрілював Ола Тойвонен, але Девід Форд і цього разу був на висоті.

Результати матчів: Швеція — Ірландія — 0:0, Казахстан — Німеччина — 0:3, Австрія — Фарери — 6:0.

Нічийна драма

Збірна Угорщини так і не зуміла обіграти своїх сусідів. Останній раз перемогу над румунами угорці святкували 32 роки тому. В цьому поєдинку господарі двічі виходили вперед і двічі втрачали перевагу. На 16-ій хвилині матчу рахунок відкрив Вільмош Вонцак. Після подачі зі штрафного захисник виграв верхову боротьбу, відправивши м’яча в кут воріт суперника. За кілька хвилин господарі могли подвоїти свою перевагу. Після відмінної комбінації Адам Солої пробив зовсім поруч зі штангою. У другому таймі головним героєм матчу вирішив стати німецький суддя Вольфганґ Штарк. Спочатку рефері мав призначати пенальті у ворота збірної Румунії, після того як Кірікеш завалив у штрафному майданчику Імре Сабіча. Але свисток судді промовчав. Та вже на 67-ій хвилині Штарк не пропустив повз увагу порушення Корчмара проти Муту і призначив 11-метровий у бік воріт збірної Угорщини, який і реалізував сам Муту. За 4 хвилини Штарк призначив пенальті вже у ворота гостей. Гоян зіграв грубо проти нещодавнього винуватця Корчмара. 11-метровий впевнено реалізував Джуджак. Розв’язка в цьому протистоянні відбулася на останній хвилині. Александру Кіпчу скористався хаосом у штрафній угорців і проштовхнув круглого повз воротаря.

Результати матчів: Нідерланди — Естонія — 3:0, Угорщина — Румунія — 2:2, Андорра — Туреччина — 0:2.

Фаворити поступаються

Збірна Норвегії не виправдала статус фаворита у домашньому матчі проти збірної Албанії. Підопічні Егіля Ольсена не змогли зламати чисельну оборону суперника. Господарі контро-лювали хід поєдинку, хоча і реальної небезпеки біля воріт Етріта Беріша не виникало. На 67-ій хвилині гості заробили штрафний удар. Бульку подав, а Саліхі скористався відскоком і прицільно пробив у незахищений кут воріт Ярстейна. Норвежці кинулися відігруватися, але воротар збірної Албанії Етріт Беріш в цей вечір діяв дуже надійно. За кілька хвилин до закінчення матчу гості опинилися в меншості. Другого «гірчичника» отримав Ліла. Втім, господарі уже не встигли скористатися чисельною перевагою.

Свій домашній поєдинок програла і збірна Словенії. Ведучи в рахунку у першій половині зустрічі, господарі не змогли нічого протиставити проти двох влучних ударів Сігурдссона. Після несподіваних поразок збірних Норвегії та Словенії у боротьбу за другу путівку до Бразилії посперечається і збірна Албанії.

Результати матчів: Норвегія — Албанія — 0:1, Словенія — Ісландія — 1:2, Кіпр — Швейцарія — 0:0.

Командна міць

Збірна Ізраїлю продемонструвала дуже злагоджену командну гру, чим змусила фаворита протистояння збірну Португалії по-справжньому рятуватися від поразки. Втім, розпочиналося все по-іншому. Вже на 2-й хвилині гості вийшли вперед. Після подачі з кутового від Мігеля Велозу головою відзначився Бруно Алвеш. Господарі зрівняли рахунок в середині першого тайму. Ударом з розвороту простріл Юваля Шпунгіна замкнув Томер Хемед. Збірна Португалії могла знову вийти вперед, але удар Елдера Поштіги прийняла на себе стійка воріт. Натомість під завісу першого тайму господарі змогли подвоїти свою перевагу. Бен-Басат вийшов на побачення з воротарем і сильним ударом під поперечину не залишив шансів Рую Партрісіу. А на 70-й хвилині ізраїльські футболісти втретє вразили ворота суперника. Головою відзначився Гершон. Гості відповіли майже одразу. Криштіану Роналду справа увірвався на штрафний майданчик і відпасував на Поштігу, який цього разу не схибив. Врятував же португальців Фабіо Коентрау. На 3-й доданій хвилині футболіст вдало зіграв на добиванні, після того як Алмейда влучив у поперечку.

Результати матчів: Ізраїль — Португалія — 3:3, Люксембург — Азербайджан — 0:0. Матч Північна Ірландія — Росія перенесли через погодні умови.

Вагома заявка

Збірна Боснії та Герцеговини зробила вагому заявку на вихід із групи, перегравши в домашньому матчі збірну Греції. В середині першого тайму рахунок у зустрічі відкрив лідер боснійців Едін Джеко. Вже через 6 хвилин Цавеллас порушив правила у власному штрафному майданчику, і суддя вказав на 11-метрову позначку. Хоча Масімовіч не зумів переграти Карнезіса, але першим на добиванні був Ібішевіч. У другому таймі дубль оформив Джеко. Нападник «Манчестер Сіті» міг відзначитися і втретє, але в наступних епізодах Карнезіс був надійним. Греки ж зуміли забити лише в доданий час. Гол престижу на рахунку Теофаніса Гекаса.

Результати матчів: Боснія та Герцеговина — Греція — 3:1, Словаччина — Литва — 1:1, Ліхтенштейн — Латвія — 1:1.

Іспанія гальмує

Збірна Іспанії не змогла довести свій клас в домашньому поєдинку проти збірної Фінляндії. Господарі традиційно багато перепасовувалися на половині поля суперника. Втім, у першому таймі реальної загрози біля воріт Нікі Мяенпяя так і не створили. На початку другої половини господарі нарешті відкрили рахунок. Після подачі з кутового Давіда Сілви головою відзначився Серхіо Рамос. Після цього футболісти Іспанії скинули оберти, вважаючи, що перемога в кишені, за що і були покарані. За 10 хвилин до закінчення основного часу гості провели вдалу контратаку. Александер Рінґ, обігравши на правому фланзі Арбелоа, виконав простріл, на який вдало відгукнувся Теему Пуккі. Господарі ж більше не змогли забити. Повернути першу сходинку у групі іспанці спробують вже завтра на виїзді проти французів.

Результати матчів: Франція — Грузія — 3:1, Іспанія — Фінляндія — 1:1.

Франція 4 3 1 0 8-3 10

Іспанія 4 2 2 0 7-2 8

Грузія 5 1 1 3 3-7 4

Білорусь 4 1 0 3 3-8 3

Фінляндія 3 0 2 1 2-3 2