Кримські гори Карпатам не рівня!

До зони єврокубків «зелено-білим» лише чотири очки

«Карпати», здолавши у Сімферополі місцеву «Таврію» з рахунком 2:0, перервали свою безвиграшну гостьову серію у чемпіонаті України. Ця серія з 22 жовтня 2011 року тривала 17 (!) матчів. Натомість «Динамо» перервало свою переможну домашню серію ігор із “Кривбасом», яка тривала 10 матчів, — нічия 1:1. «Чорноморець», обігравши в Одесі «Ворсклу» 1:0, закріпився у першій п’ятірці. Найгрубіший матч туру зіграно в Луганську, де «Зоря» перемогла «Говерлу» — 2:1: гравці побачили перед собою 13 (!) жовтих і дві червоні картки.

У стартовому складі «Карпат», відновившись після травми, вперше цього сезону вийшов на поле естонець Зеньов. На лівому фланзі оборони діяв Бідловський, який після кількарічної перерви повернувся до основи «зелено-білих». Наставник «Таврії» Олег Лужний з різних причин мав більше кадрових проблем. У підсумку дебютував у Прем’єр-лізі 19-річний Павленко з молодіжного складу кримчан.

З перших хвилин «Карпати» захопили ігрову та територіальну ініціативу, якою володіли впродовж усього матчу. Підопічні Ніколая Костова швидко відкрили рахунок. Зеньов, для якого це був 100-й матч у чемпіонатах, скористався пасом Кенії і холоднокровно низом пробив у ближній кут, захопивши зненацька захисників і воротаря Погорілого. Для естонця це був 10-й гол у лізі. Львівська команда продовжувала впевнено контролювати м’яч. Почав пристрілюватись Гладкий, перший удар якого воротар парирував.

Лужний ще в середині першого тайму замінив малоактивного Гаджієва на екс-карпатівця Фещука, намагаючись налагодити атакувальні дії. Проте гольових моментів біля воріт Богатінова практично не виникало. Натомість під кінець першого тайму Гладкий після скидки м’яча Ксьонзом обіграв захисника і пробив у той же кут воріт «Таврії».

Після перерви господарі, у їхньому складі з’явився ще один екс-нападник «Карпат» — Габовда, дещо активізувалися, але, захоплюючись контратаками, оголювали захисні ряди. Двічі на ударну позицію виходив Гладкий, але пробивав упритул з ближньою штангою. Ключовим моментом гри стало вилучення захисника кримчан Буссаїді. Тунісець заробив другу жовту картку, яку арбітр Дердо показав за грубу гру проти Голодюка.

Під кінець матчу вболівальники «Карпат» дочекалися дебюту чорногорця Вукчевіча. Гол престижу намагався забити Фещук, але не перехитрив Богатінова.

Третій тайм

Ніколай КОСТОВ, головний тренер «Карпат»

Я задоволений, адже наша команда перемогла. У нас уже є командне мислення і хороша командна гра. Ми могли забити більше, але втратили багато моментів. Це доводить, що ми виграли в «Таврії» не тільки за результатом, а й за грою.

Олег ЛУЖНИЙ, головний тренер «Таврії»

Хочу вибачитися перед уболівальниками за бездарну гру. Бачите, чудес не буває. Нам не вистачило товариських матчів високого рівня, команда не встигла зігратися... У заключні 15 хвилин команда вдесятьох виглядала краще, ніж у повному складі.

16. «Металург» З 19 0 3 16 5-47 3

Бомбардири: Мхітарян («Шахтар») — 18 голів, Ідеє («Динамо») — 13, Лукас («Динамо»), Кристальдо («Металіст»), Тейшейра («Шахтар»), Мораес («Металург» Д) — по 8, Жуліано («Дніпро»), Шав’єр («Металіст») — по 7 голів. У суботу, 9 березня, «Карпати» прийматимуть «Чорноморець» (початок — о 17.30).