BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Підсумки квітня: рекордні втрати ворога та технологічний прорив Сил оборони

  • 05.05.2026, 12:15
  • 458

За місяць росія втратила понад 35 тисяч військових, а кількість ударів на велику відстань зросла вчетверо порівняно з лютим. Ключовим пріоритетом травня визначено масштабне збільшення використання наземних роботизованих комплексів (НРК) на фронті

Володимир Зеленський. Фото: ОП
Володимир Зеленський. Фото: ОП

Військове керівництво України та Міністерство оборони підбили підсумки бойових дій за квітень 2026 року. Головним результатом стало стабільне утримання позицій та суттєве виснаження окупаційних військ: щомісячні втрати росії в особовому складі (убиті та важкопоранені) перевищили позначку в 35 тисяч осіб. Кожен факт ураження підтверджений даними об'єктивного контролю.

Особливий акцент у доповіді зроблено на розвитку далекобійних спроможностей. Кількість успішних ударів на відстані понад 20 кілометрів («мідлстрайки») демонструє стрімку динаміку: показники квітня вдвічі перевищили березневі та в чотири рази — лютневі. Командування визначило цей напрямок як пріоритетний, анонсуючи подальше нарощування інтенсивності дистанційного вогневого ураження.

Важливим досягненням місяця стало масове залучення наземних роботизованих комплексів. Протягом квітня НРК виконали понад 10 200 логістичних та евакуаційних завдань, що дозволило зберегти життя українських воїнів у найнебезпечніших зонах. Попри високі показники, Міністерство оборони отримало завдання прискорити контрактування та постачання роботів у війська, щоб у травні суттєво перевищити квітневі результати.

Україна продовжує нарощувати власне виробництво всіх типів безпілотних і роботизованих систем, спираючись на фінансову підтримку міжнародних партнерів. Травень має стати місяцем ще більшої технологічної переваги на полі бою.

Читайте також
Зеленський пішов на діалог із Порошенком, щоб подолати затяжну кризу в парламенті
02.06.2026
Зеленський пішов на діалог із Порошенком, щоб подолати затяжну кризу в парламенті

Минулого тижня сталася подія, яку називають політичною сенсацією: лише вдруге за сім років свого правління шостий президент України Володимир Зеленський зустрівся із президентом п’ятим, лідером парламентської опозиції Петром Порошенком. Перша така зустріч нинішнього глави держави разом з його головним опонентом та іншими політиками відбулася на початку повномасштабного вторгнення рф — домовилися спільно працювати на оборону від ворога