BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Гіди на Евересті могли труїти альпіністів: деталі

  • 02.04.2026, 21:05
  • 669

Поліція Непалу підозрює, що гіди на Евересті труїли альпіністів. Це вони робили для того, щоб подорожні викликали дорогу евакуацію вертольотом

Фото AFP
Фото AFP

Наразі через обвинувачених — 32 людей, а заарештували 11. У справі підозрюють гідів-шерпів, власників компаній, що організовують походи, операторів вертольотів і керівників лікарень.

Слідчі стверджують, що гіди підмішували в їжу у великій кількості харчову соду, щоб викликати шлункові розлади, які зазвичай асоціюються з гірською хворобою. Комусь давали ліки з надмірною кількістю води, щоб спровокувати симптоми, — все для того, щоб вони викликали евакуацію вертольотом.

Потім оператори вертольотів підробляли медичні та рейсові документи, щоб стягнути побільше грошей з альпіністів і страхових компаній. Наприклад, завищували витрати і виставляли рахунки кожному пасажиру — ніби він здійснив окремий політ, навіть коли разом летіло кілька людей.

Від шахрайства могли постраждати 4 782 альпіністів з усього світу протягом 2022—2025 років. Поліція заявила про понад 300 випадків фальшивого порятунку. Загалом з альпіністів і страховиків стягнули майже 20 млн доларів.