BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Абрамович залучив юристів Трампа, щоб заблокувати передачу 2,5 млрд фунтів Україні

  • 29.12.2025, 18:15
  • 405

російський олігарх ігнорує вимоги британського прем'єра Кіра Стармера щодо негайної виплати коштів від продажу ФК «Челсі». Станом на кінець грудня 2025 року ситуація перейшла у стадію відкритого судового протистояння

Роман Абрамович. Фото: Еспресо
Роман Абрамович. Фото: Еспресо

роман абрамович найняв команду провідних юристів, серед яких — колишній радник Дональда Трампа Ерік Хершманн та лорд Вольфсон, щоб протидіяти тиску Лондона.

Основний аргумент сторони абрамовича полягає в тому, що 1,4 млрд фунтів (з загальних 2,35 млрд за «Челсі») не можуть бути передані благодійному фонду, доки влада острова Джерсі не припинить розслідування щодо походження його капіталу.

Ключові факти станом на грудень 2025 року:

• Ультиматум Стармера: 17 грудня 2025 року прем'єр-міністр Великої Британії надав Абрамовичу 90 днів на добровільну передачу коштів Україні, інакше справу передадуть до суду.

• Заморожені активи: крім грошей за футбольний клуб, суди Джерсі утримують ще близько 5,3 млрд фунтів (близько 7 млрд доларів) активів бізнесмена.

• Позов проти Джерсі: Абрамович уже виграв проміжний суд, який визнав, що влада острова порушила його права на захист даних під час обшуків, та зобов’язав виплатити йому 2,5 млн фунтів компенсації витрат.

Попри те, що угода про продаж «Челсі» у 2022 році передбачала спрямування чистого прибутку «всім жертвам війни в Україні», олігарх наполягає на ширшому трактуванні.

Він вимагає, щоб кошти отримували не лише українці, а й постраждалі з боку росії, що є неприйнятним для британського уряду та міжнародних санкційних норм.

Залучення Еріка Хершманна, який має досвід роботи в Білому домі, свідчить про намір Абрамовича перетворити процес на затяжну юридичну битву.

Якщо олігарх не погодиться на переказ протягом встановленого 90-денного терміну, британське казначейство планує застосувати механізми примусового стягнення через Високий суд Лондона.