Передплата 2025 «Добре здоров’я»

На Львівщині висадили алею магнолій (ФОТО)

  • 10.11.2024, 17:50
  • 944

У містечку Соснівка на Львівщині висадили алею магнолій

Фото Львівської ОВА
Фото Львівської ОВА

У міському парку шахтарського містечка Соснівка у Шептицькому районі Львівської області днями висадили нову алею з 30 дерев магнолій.

Місто Соснівка засноване у 1955 році через будівництво шахт Львівсько-Волинського вугільного басейну, розташоване біля річки Західний Буг посеред соснових лісів.

З0 магнолій для висадження надало ТЗОВ «Дивосвіт», яке цього року святкує 30 років від дати створення.

Попередньо директор підприємства ТЗОВ «Дивосвіт» Василь Боднар звернувся у департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації щодо надання організаційної допомоги з обрання місця висадження нової алеї магнолій в Львівській області.

Як повідомив начальник управління охорони природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Андрій Сенюк, обраот саме парк міста Соснівка на Львівщині, з декількох причин: територія промислового гірничого міста Соснівка систематично зазнає забруднення повітря, ґрунтів, поверхневих води через діяльність шахт. Станом на сьогодні ці показники у місті є одними з найвищих в області, а висадження додаткових дерев позитивно вплине на стан довкілля; незважаючи на велику кількість населення, місто має лише один міський парк, який нещодавно документально розпочали впорядковувати; місту необхідно мати добре впорядкований громадський простір для відпочинку мешканців; впровадження цього заходу буде сприяти трансформації Червоноградського вугільного мікрорегіону; міський парк довгий час щорічно впорядковують та доглядають без залучення бюджетних коштів самі мешканці міста під керівництвом церкви Верховних Апостолів Петра і Павла УГКЦ м. Соснівка, яка розташована поряд з парком і є найбільшою церквою міста. Цікавим є той факт, що церва збудована протягом 1991−1998 років шахтарями міста за допомогою лебідок без жодного використання будівельного крану.

Висадження алеї підтримав адміністратор храму Святих Верховних Апостолів Петра і Павла УГКЦ м. Соснівки Зеновій Буньо разом з завгоспом Ярославом Стасюком та старостою Соснівки Шептицької громади Іриною Харчук.

Протягом тижня Ярослав Стасюк з мешканцями та працівниками комунального закладу м. Соснівки належно підготували територію для висадки алеї в парку, викопали ями, привезли родючої землі для наповнення лунок, бо вся земля в місті переважно піщана і її потрібно було замінити, щоб дерева швидше прижилися.

У результаті мешканці міста, учні 9 класу Соснівської гімназії № 14 разом з директором Ольгою Сагайдак, парафіянами церкви Святих Верховних Апостолів Петра і Павла УГКЦ м. Соснівки спільно з працівниками компанії Дивосвіт, доцентом кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Національного лісотехнічного університету України Анатолієм Шовганом, старостою міста Соснівки Іриною Харчук, начальником управління департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Андрієм Сенюком висадили алею магнолій.

Магнолії - це найдавніші квітучі рослини, які з’явилися на Землі в крейдяний період 140 млн. років тому. Батьківщиною магнолій є Північна Америка, Японія, Китай та Індонезія. До льодовикового періоду магнолія була поширена також у лісах середніх широт.
У природі є понад 200 видів магнолій. Найкрасивішою вважають магнолію Суланжа, або тюльпанову магнолію, яка буває білого, червоного, фіолетового й кремового забарвлень.

У Шептицькому районі (колишній Червоноградський та Сокальський район) на Сокальщині у с. Варяж на хуторі Вісьмир росте одне з найстаріших дерев на заході України з магнолії загостреної, або як ще її називають — магнолія огіркова (Magnolia acuminate).

ЇЇ квіти дзвоникоподібні, до 8 см в діаметрі, жовтувато -зелені, часто з сизим нальотом, дещо подібні до тюльпанового дерева, тому місцеві мешканці називають це дерево — тюльпановим деревом. Біля дерева встановлено таблицю, що це тюльпанове дерево, хоча насправді це магнолія загострена. Цвіте після розпускання листя.