Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

У Львові медики успішно видалили пухлину новонародженому малюку

  • 21.05.2024, 15:30
  • 426

Така патологія буває в одного із 35 тисяч новонароджених

Фото Першого медичного об'єднання Львова
Фото Першого медичного об'єднання Львова

Цікаво, що мама дівчинки 32 роки тому народилася з такою ж пухлиною. Те, що і мама, і донечка народилися з однаковими пухлинами — не спадковість, а збіг.

Відтак хірурги дитячої лікарні Святого Миколая Першого медоб'єднання Львова успішно прооперували новонароджену дівчинку із крижово-куприковою тератомою. Лікарі повністю усунули ваду лише за одну операцію, а от мамі крихітки свого часу довелося витримати кілька втручань.

Маленька Роксоланка народилася понад місяць тому. У дівчинки була пухлина на8 сантиметрів. Новоутвір виявили ще на 19-му тижні вагітності — під час УЗД. Це пухлина, яка формується на тілі дитини ще в утробі, часто має великі розміри та стискає внутрішні органи. Єдиний метод позбутися її — хірургічне видалення.

«Анастасію, маму Роксолани, ця новина дуже налякала. Адже у дитинстві у неї теж діагностували крижово-куприкову тератому», — розповіли медики.

Втручання дівчинці хірурги виконали на 10-й день після народження.

«Операція видалася складною, адже у дівчинки була тератома глибокого третього типу. Хірургам потрібно було одномоментно висікти утворення та виконати анопроктопластику, тобто відновити пошкоджені ділянки, з яких вирізали пухлину. Для таких крихіток дуже важливо виконати всі необхідні маніпуляції в ході однієї операції, бо це знижує ризик ускладнень та скорочує період одужання. Нашим хірургам усе вдалося, а на місці півкілограмової пухлини залишився лише акуратний шовчик», — повідомили у лікарні.

«32 роки тому, коли я народилася з такою ж вадою як і у моєї донечки, мені виконали три операції. Я дуже хвилювалася. що так само буде і в Роксолани. Проте, на щастя, знайшла хороших лікарів і моїй дівчинці все зробили за одну операцію. Шовчик теж ідеальний — я дуже задоволена, бо в мене самої залишився чималий рубець», — розповіла мама дівчинки.

Раніше, через обмежені методи діагностики та брак потрібного інструментарію, видалення тератом робили у декілька етапів, а після операції залишався великий рубець.

«Тепер у нас є більше можливостей для найточніших обстежень. Якщо дитинка народжується у нашому пологовому відділенні при лікарні, то ми ще на етапі вагітності вже складаємо план майбутнього втручання. І одразу після появи немовляти на світ ним вже починають опікуватися всі необхідні профільні спеціалісти. Сучасні технології дозволяють виконати всі необхідні етапи під час однієї операції: видалити утворення та виконати пластику. І наслідки від такого раннього втручання ніяк не турбуватимуть дитину надалі. На рахунку наших лікарів уже сотні таких успішних втручань», — пояснила хірургиня Дитячої Лікарні Святого Миколая Галина Курило.

Схожі новини