Передплата 2024 «Добрий господар»

10 та 11 грудня у Львові - прем'єра нового видовищного мюзиклу «Пиши листи до Миколая!»

  • 01.12.2023, 14:01
  • 661

10 та 11 грудня у Львові, на FestRepublic (вул. Старознесенська, 24−26), відбудуться прем'єрні покази нового авторського мюзиклу для всієї родини «Пиши листи до Миколая!»

Цей цілковито український продукт — яскрава музична вистава, довкола якої згуртувалися найвідоміші творчі колективи Львова: Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів», Національна хорова чоловіча капела «Дударик», харизматичні вокалісти та актори. Авторка Різдвяного мюзиклу — відома українська письменниця та видавець Мар’яна Савка.

«Пиши листи до Миколая!» — це масштабне дійство, під час якого на сцені збереться понад 150 артистів! Магія віршів і музики, передчуття і дива Різдвяних свят, актуальні метафори самої історії, — усе це не залишить байдужими ані дітей, ані дорослих. За сюжетом мюзиклу, українська родина, батько якої на фронті, плете сітку для військових. Довкола сітки й розгортається головна інтрига вистави: чорти хочуть зіпсувати її, але ангели можуть перетворити її на магічну. «Це про те, що ми всі і є міцна сітка — любові, захисту, сплетена з наших мрій та найбільшого бажання Перемоги», — каже авторка мюзиклу «Пиши листи до Миколая!» Мар’яна Савка.

Мар’яна Савка розповідає, що перші музичні номери майбутньої постановки народилися ще у 2011-му.

«Довгі роки я не знала, як реалізувати цей проєкт, — каже вона. — А мій батько часто мені казав: «Допиши свій мюзикл, це дуже важливо! На жаль, тато уже не побачить, що я не просто дописала його, а й збираюся цієї зими поставити на великій сцені. Дописувала мюзикл торік восени й узимку. Якраз був період блек-аутів. Писала нові пісні, розвивала сюжетну лінію: окрім ангелів та чортів, з’явилися люди і Миколай. Часто мелодії приходили до мене самі, у темряві. І це було якимсь дивом!».

Творчу ідею Мар’яни Савки підтримали директор — художній керівник та головний диригент хорової капели «Дударик» Дмитро Кацал і керівник симфонічного оркестру «INSO-Львів» Іоланта Пришляк.

«А я так давно мріяла попрацювати з цими колективами! — розповідає Мар’яна Савка. — Щоб музика звучала красиво і не банально, запросила до роботи над аранжуванням Юрія Романіва — мого давнього товариша, піаніста в нашій групі «Тріо «Мар'яничі». Підготовка триває уже пів року. Зараз активний репетиційний період. На роль дівчинки Марти я запросила Оксану Караїм, роль головного чорта виконає Ескен Зова. А найцікавіша історія зі Святим Миколаєм. Його зіграє актор і режисер Олексій Кравчук, який влітку демобілізувався, у війську він мав позивний… Святий Миколай. За собою я залишила роль мами».

Один показ мюзиклу «Пиши листи до Миколая!» планують зробити благодійним — і запросити на нього дітей воїнів, переселенців, сиріт.

«Наближаються різдвяні свята. Найважливіше — подарувати дитям яскраві емоції, подарувати радість, яка зігріватиме в довгі зимові дні», — кажуть творці видовищної постановки.

Квитки на мюзикл для всієї родини «Пиши листи до Миколая!» доступні онлайн — 10 грудня (14:00 та 17:00), 11 грудня (14:00).

Схожі новини