Кредобанк очолив рейтинг надійності банківських депозитів від агентства «Стандарт-Рейтинг»

  • 19.09.2023, 16:48
  • 290

Кредобанк за підсумками першого півріччя 2023 року посів першу позицію в рейтингу надійності банківських депозитів за версією агентства «Стандарт-Рейтинг» та за підсумками другого кварталу цього року продовжує перебувати у ТОП-5 лідерів у рейтингу стійкості українських банків від фінансового порталу «Мінфін»

Під час дослідження аналітики агентства «Стандарт-Рейтинг» взяли до уваги показники, що стосувалися насамперед ліквідності та прибутковості Кредобанку. За підсумками першого півріччя 2023 року відносно цього ж періоду минулого року банк збільшив чистий процентний дохід на 36,07%, чистий комісійний дохід — на 18,44% та майже в 16 разів наростив обсяг прибутку. Також було враховано, що банк продовжує зберігати прийнятний рівень частки NPL у кредитному портфелі Кредобанку, яка станом на 1 серпня 2023 року склала 23,5%.

Експерти фінансового порталу «Мінфін» оцінювали банки, які працюють на ринку роздрібних вкладів з об'ємом депозитів фізичних осіб понад 1 млрд грн за трьома групами показників: стресостійкість банку, лояльність вкладників та оцінка аналітиків. До рейтингу стійкості українських банків фінансового порталу «Мінфін» за підсумками третього кварталу 2023 року увійшли 32 банки України.

«Високі позиції Кредобанку в рейтингах вкотре підтверджують стабільну роботу банківської системи у час війни та високий рівень довіри українців до Кредобанку. На сьогодні банк збільшує темпи залучення клієнтів через дистанційні канали та продовжує цифризацію банківських процесів. У синергії з акціонером, найбільшим банком Польщі PKO Bank Polski, ми створили цілу екосистему, яка дозволяє користуватися нашими послугами за межами України та при будь-яких умовах.», — говорить голова правління АТ «Кредобанк» Єжи Яцек Шугаєв.

За версією агентства «Стандарт-Рейтинг» до переліку фінустанов з найнадійнішими депозитами увійшло 19 банків України. Оцінювання проводилося за моделлю CAMEL. Під час формування рейтингу аналітики агентства враховували капітал банків, якість їхнього кредитного портфелю, ліквідність, дохідність та масштаб діяльності.

На початку вересня 2023 року Кредобанк вчергове підтвердив найвищий кредитний рівень на рівні uaAAА за національною шкалою за версією рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг», а також за підсумками 2022 року увійшов до ТОП-10 в рейтингу життєздатності банків, яке проводили експерти бізнес-порталу Mind.

Довідка:

Кредобанк заснований у Львові у 1990 році, віднесений Національним банком України до системно важливих банків України та входить до фінансової групи PKO Bank Polski — найбільшої фінансової інституції Польщі та однієї з найбільших фінансових груп Центрально-Східної Європи. Домінуючий підрозділ групи — найбільший банк Польщі PKO Bank Polski зі 100-літньою історією, один з найстійкіших банків Європи за результатами стрес-тестів Європейської адміністрації банківського нагляду (липень 2021 р.).

Кредобанк пропонує повний спектр послуг для роздрібних клієнтів, підприємств малого, середнього та великого бізнесу України. Банк активно кредитує роздрібних клієнтів та малий і середній бізнес, пропонуючи низку спеціальних програм із мінімальними відсотками. Банк має кредитний рейтинг за національною шкалою на найвищому рівні uaAAA зі стабільним прогнозом та короткостроковий кредитний рейтинг банку на найвищому рівні uaK1 від агентств «Стандарт-Рейтинг» та «Експерт-Рейтинг».

Пресслужба АТ «Кредобанк»

Схожі новини