Ілля Новіков: я підтримую Порошенка, бо це гордість — бути на правильному боці

  • 03.07.2023, 09:10
  • 664

Відомий адвокат Ілля Новіков заявив, що ніколи б не погодився захищати путіна

Новіков. Фото з мережі
Новіков. Фото з мережі

В інтерв´ю «Новой газете» він розповів, чому він став ворогом росії:

«росія почала цю війну, вона обстрілює нас ракетами, захоплює, ґвалтує. Вона — зло», — переконаний Новіков.

«Важливо, що росія цієї війни не вийде колишньою. Хотілося, звісно, ​​щоб путін до наступного 9 травня не дотягнув. Прогнози воєнного часу — штука невдячна. Є розуміння, що ця війна рухається до поразки росії, і не просто до смерті чи усунення путіна, а й до зламу системи, яку він побудував, і, мабуть, „з м’ясом“. Це навіть не питання про те, чи буде росія розділена географічно чи ні. Це до питання про те, що багато важливих констант на кшталт російської православної церкви, армії чи того ж дня перемоги будуть зламані теж», — вважає Новіков, який у перші дні після 24 лютого 2022 року став до лав тероборони, а також допомагав фіксувати свідчення про злочини росіян в Бучі, Бородянці та інших містечках Київщини

На запитання, чому він став адвокатом Порошенка, Ілля Новіков відповів: «Я знаю людей, у тому числі моїх знайомих, які до моєї роботи адвокатом Петра Порошенка ставляться так: „Ми готові тобі це пробачити, тому що ти раніше робив багато хорошого, і так вже й бути, не станемо до тебе гірше ставитись через те, що тепер захищаєш Порошенка, ти адвокат, це твоя робота“. Але для мене захист Порошенка — це, мабуть, найважливіша та найцікавіша робота за всю мою професійну кар'єру».

За словами Новікова, для будь-якого адвоката захищати главу держави — це певна сходинка, якої досягають далеко не всі.

«Це найкраще, що зі мною відбувалося як із адвокатом. Це моя велика адвокатська, професійна та людська удача — увійти до команди адвокатів Порошенка. Це великий творчий виклик, який поєднується із гордістю бути на правильному боці», — говорить Новіков.

«Тим більше за такими звинуваченнями, як звинувачують його. Я не вдаватимуся у подробиці української політики останніх років і в те, що пов’язане зі стосунками із Зеленським. Тому що в Україні ті, хто свідомо ставиться до того, що відбувається, нині уникають усього, що може підірвати єдність країни. Але я на боці Порошенка далеко не лише як адвокат. Я вважаю його дуже хорошою людиною в першу чергу і добре ставлюся до нього не лише як адвокат до клієнта, а й як людина до людини. Тому, коли мені готові „вибачити його захист за колишні заслуги“, я таку розмову просто не підтримуватиму», — пояснює Ілля Новіков.

Схожі новини