Імплант у мозку допоміг встати на ноги

  • 25.05.2023, 16:45
  • 535

40-річний Герт-Ян Оскам із Нідерландів, який 12 років був паралізований, вчиться ходити завдяки електронному імпланту у мозку

Герт-Ян Оскам відновлюється після операції. Фото Gilles Weber
Герт-Ян Оскам відновлюється після операції. Фото Gilles Weber

Уперше в історії медицини медики зробили таке складне вживлення.

Відомо, що Герт-Ян Оскам протягом кількох років бере участь у дослідженнях, зокрема — невролога зі Швейцарського федерального технологічного інституту Грегуара Куртіна, який займається розробкою електронних імплантів.

У 2018 році команда Куртіна виявила, що технологія може стимулювати нижній відділ хребта та допомагати людям із травмами спинного мозку відновлювати навички ходьби.

Під час останнього дослідження майже рік тому науковці відновили зв’язок між головним та спинним мозком Оскама за допомогою цифрового мосту, який посилає сигнали із голови до нижніх кінцівок.

«Ми вловили думки Герта-Яна та перевели ці думки у стимуляцію спинного мозку для відновлення довільних рухів», — пояснив Куртін.

За допомогою цього чоловік навчився стояти, ходити, підійматися сходами та перетинати складну місцевість.

Протягом усього дослідження Оскам взяв участь у 40 сеансах нейрореабілітації й нині може пройти щонайменше 100 метрів й більше, залежно від погоди.

Чоловіка паралізувало 12 років, коли він у Китаї потрапив в аварію на велосипеді.

«Я хотів знову ходити, і я вірив, що це можливо», — наголосив Оскам.

Дослідники планують зменшити апаратне забезпечення системи, яке необхідно для роботи імпланту, адже нині він носить його в рюкзаку.

Науковці впевнені, що пізніше цим методом можна буде відновити рух рук та кистей.

Вони також вважають, що технологію можна буде застосовувати пацієнтам, які пережили інсульт.

Схожі новини