Внаслідок коронавірусу 8-річний хлопчик з Львівщини захворів на пневмонію

  • 04.05.2023, 14:45
  • 868

До Львівської обласної дитячої лікарні «Охматдит» «швидка» привезла 8-річного хлопчика з Бродівського району, у якого нещодавно перенесений коронавірус спровокував важкі ускладнення, зокрема, вірусний міокардит і пневмонію

8-річний Назар. Фото: Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит
8-річний Назар. Фото: Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит

Аби врятувати маленького пацієнта, його перевели на ШВЛ і встановити тимчасовий кардіостимулятор. Зараз серце хлопчика вже працює на 100%.

Спершу у Назара підвищилася температура до 39 градусів, виникла загальна слабкість, біль у животі і блювота, повідомили в лікарні.

Батьки звернулися до центральної районної лікарні, і лікарі запідозрили у хлопчика отруєння та призначили відповідне лікування. Та стан хворого погіршувався, з’явився м’язовий біль і не минув біль у животі.

«Організм навіть води не приймав. Слабкість сильна, весь зелений. Я знову звернулася до лікарів, настояла на УЗД. Хотіла усе перевірити. Там виявили накопичення рідини у плевральній порожнині», — згадує мати Назара.

Медики помітили у хлопчика синюшність шкірних покривів, порушення ритму серцевих скорочень, двобічну пневмонію і перевели його реанімацію. Та невдовзі відправили хлопчика в львівський «Охматдит».

У лікарні Назара ретельно обстежили. У нього діагностували міокардит, двобічну пневмонію. Аналізи показали, що імуноглобулін G у нього більше 10, тобто дуже високий титр. Виявилося, що він недавно переніс коронавірус. Частота серцевих скорочень була від 19 до 35, що дуже мало, а також порушена провідність серця на фоні вірусного міокардиту.

Перші п’ять днів, за словами лікарів, були критичні. Його перевели на ШВЛ. Також було прийнято рішення встановити тимчасовий кардіостимулятор. До лікарні з львівського кардіоцентру приїхав аритмолог Сергій Бурковський і встановив хлопчику пристрій, який ще називають «штучним водієм серцевого ритму».

Зараз стан хлопчика поступово поліпшується. Серце хлопчика, за словами лікарів, вже працює на 100%. Невдовзі йому мають забрати тимчасовий кардіостимулятор. Ще деякий час він буде пробуде у кардіологічному відділенні під наглядом медиків.

Схожі новини