Штучний інтелект може виявляти рак

  • 02.05.2023, 20:15
  • 732

У Великій Британії створили новий інструмент штучного інтелекту, який здатний виявляти рак

Фото умовне із мережі
Фото умовне із мережі

Як повідомив доктор Бенджамін Хантер із Королівського фонду охорони здоров’я ім. Марсдена, у майбутньому ця техніка покращить раннє виявлення хвороби та зробить лікування раку більш успішним, виокремивши пацієнтів із високим ризиком і пришвидшивши раннє втручання медичних працівників.

Команда розробників використала комп’ютерну томографію майже 500 пацієнтів, які мають великі вузли у легенях, щоб розробити алгоритм на основі штучного інтелекту за допомогою радіоміки.

Ця технологія може виділяти важливу інформацію на медичних зображеннях, які важко помітити людському оку.

Відомо, що наступим етапом була перевірка моделі штучного інтелекту для того, щоб визначити, чи може вона точно ідентифікувати ракові вузли.

«Згідно із попередніми результатами, розроблена модель точно ідентифікує великі ракові вузли в легенях», — зазначив Хантер.

Нагадаємо, вчені давно знають, що щільна тканина грудей пов’язана з підвищеним ризиком раку грудей у ​​жінок. Однак результати нового дослідження свідчать що, хоча щільність грудей зменшується з віком, повільніша швидкість зменшення в одній молочній залозі часто є передвісником раку у цій молочній залозі.

Додамо, рак грудей — це одне з найбільш поширених онкологічних захворювань серед жінок у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO), у 2020 році було зафіксовано понад 2,2 мільйонів нових випадків раку грудей у жінок у всьому світі, що становить понад 11% від усіх нових випадків раку у жінок.

Схожі новини