Передплата 2024 «Добре здоров’я»

«Колаборація з окупантами для УПЦ (мп) — це не поодинокі випадки, а системне явище, тому ми маємо покласти цьому край»

  • 04.04.2023, 13:28
  • 634

«Євросолідарність» у Київраді ініціює припинення договорів користування землею та майном з організаціями моспатріархату

«Європейська Солідарність» у Київраді ініціює припинення договорів користування землею та майном з релігійними організаціями, які афілійовані з державою-окупантом. Вже на найближчому пленарному засіданні фракція «Європейська Солідарність» у Київраді звернеться до Кабінету Міністрів України та Ради національної безпеки і оборони України з закликом вжити заходів щодо припинення договорів оренди та/або користування майна з релігійними організаціями, керівний центр яких знаходиться в росії.

Підставою до такого рішення є невиконання останніх вимог Законів України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», згідно з якими релігійні об'єднання були зобов’язані відображати належність до релігійної організації за межами України, до якої вона входить, шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої організації.

«Релігійні громади, які представляють в Україні російську православну церкву і досі не зареєстровані відповідно до вимог, встановлених чинних законодавством України. Це створює пряму і безпосередню загрозу для національної безпеки нашої країни.

Офіційно, російська православна церква нібито не має жодного стосунку до так званої УПЦ (мп). Однак, ця релігійна організація, центр якої перебуває у країні-агресорі, послідовно і системно використовується росією для політичного впливу на українське суспільство та дестабілізації ситуації", — зазначає депутатка фракції «Європейська Солідарність» Людмила Ковалевcька.

За її словами, ні для кого не секрет, що структури рпц в Україні використовувалися російськими спецслужбами для розвідувальної діяльності та рекрутування агентів в Україні. Тому ми не можемо більше допускати їхню діяльність на території нашої країни та нашого міста.

За словами співавтора проєкту рішення, депутата фракції «Європейська Солідарність» Вадим Сторожук ЗМІ та соціальні мережі повідомляють про сотні випадків сприяння державі-агресору представників УПЦ (мп). Через своїх ієрархів ця церква послідовно озвучує кремлівські наративи, готує ґрунт для духовної і військової окупації.

«Є сотні свідчень того, що колаборанти з-поміж священнослужителів православної церкви московського патріархату благословляли „визволителів“, активно співпрацювали з ними на тимчасово окупованих українських територіях, здійснювали розвідувальну діяльність та сприяли терору проти українських патріотів. Колаборація з окупантами для УПЦ (мп) — це не поодинокі випадки, а системне явище, тому ми маємо покласти цьому край».

У фракції переконані, що відновлення законності у сфері регулювання діяльності релігійних організацій шляхом розірвання договорів оренди та/або користування на будівлі, що перебувають у державній власності з осередками церкви держави-окупанта матиме позитивний вплив на суспільство в цілому. Це дозволить зменшити вплив країни-агресора на суспільно-політичну ситуацію в Україні та забезпечить дотримання законів нашої держави. Поміж тим, фракція «Європейська Солідарність» у Київраді закликає колег у радах всіх рівнів про підтримку такого рішення та імплементацію на рівні сіл та міст України.

Схожі новини