Передплата 2024 «Добра кухня»

Науковці розповіли, де ховатись, щоб вижити під час ядерного вибуху

  • 26.02.2023, 20:35
  • 1 481

Вчені з Університету Нікосії на Кіпрі змоделювала ядерний вибух, аби дізнатися, за яких умов можна врятуватися від нього

Фото - з мережі
Фото - з мережі

Дослідникм змоделювали ядерний вибух 750-кілотонної бомби на основі російської міжконтинентальної балістичної ракети «Сармат», яку росія випробувала в квітні 2022 року.

Ця бомба в десятки разів потужніша, ніж та, що скинули на острів Хіросіма (15 кілотон) та Нагасакі (25 кілотон).

Науковці дійшли висновку, що ударна хвиля такого вибуху зруйнує все в радіусі 4 км.

Втім люди, які знаходитимуться поза межами епіцентру вибуху, матимуть шанс на порятунок, якщо сховаються у «правильному» місці.

Якщо людина під час вибуху перебуває у квартирі чи будинку — камінь, бетон або інші міцні негорючі матеріали можуть забезпечити певний захист. Не можна перебувати в дерев’яних спорудах.

За словами дослідників, найбільш безпечним є місце у найвіддаленіший частині помешкання, подалі від вікон.

«Найнебезпечніші місця в приміщенні, яких слід уникати, — це вікна, коридори та двері», — розповів співавтор дослідження Іоанніс Вільям Коккінакіс.

Також слід уникати дверних проходів або коридорів в помешканні, адже вони можуть прискорювати силу ударної хвилі до небезпечного тиску, який щонайменше у 18 разів буде перевищувати вагу тіла людини.

Вибух був змодельований за допомогою обчислювальної динаміки рідини з високою роздільною здатністю.

Автори вважають, що ці відкриття можуть знизити рівень шкоди від можливого ядерного вибуху і витоку радіації у випадку, якщо це станеться.