Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

«Найближчими днями у Львівській області ситуація зі світлом не покращиться…»

Встановлений ліміт електрики — 53%

Львів без світла. Фото з телеграму Андрія Садового
Львів без світла. Фото з телеграму Андрія Садового

Найближчими днями жителів Львівщини не очікує покращення ситуації у вимкненні світла. Ситуація в енергетичній сфері досі складна. Ракетні удари по об'єктах енергетики не проходять безслідно. Виникає значний дефіцит в енергетичній системі. Діють графіки погодинних відімкнень світла, в окремих випадках — аварійні відключення.

Про це повідомив на брифінгу перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

«Є багато факторів, від яких залежить час подачі електричної енергії, — каже чиновник. — Насамперед, це генерація: оператор „Укренерго“ застосовує і виконує певні ліміти електрики. Друге — погодні умови. Чим холодніше, використання електричної енергії суттєво збільшується».

Андрій Годик радить не «шукати відповідей» на питання про те, чому немає світла, у соцмережах. Насамперед треба з‘ясувати про встановлені ліміти на добу та фактори споживання електрики.

Технічний директор ПрАТ «Львівобленерго» Роман Іванців додав: «Після ракетних обстрілів на „Укренерго“
пошкоджено дуже багато обладнання. Працюють над відновленням обладнання, а також над запуском додаткових потужностей. У Львівській області ліміт електрики становить 53%. Тому змушені застосовувати графіки погодинних відключень світла. Може бути і графік аварійних відключень. Коли неефективний графік аварійного відключення (щоб врятувати енергосистему), диспетчер „Укренерго“ вводять графік спеціального аварійного відімкнення. Тоді гасять світло споживачів майже усього регіону».

За його словами, графік погодинних вимкнень оприлюднений на сайті «Львівобленерго». Також можна поспілкуватися на тему вимкнень світла у спеціальному чат-боті. Це на випадок, якщо за графіком мали б подати світла, а його немає.

Під час повітряної тривоги світло можуть не вимикати, бо працівники деяке обладнане виключають вручну, вони змушені перебувати в укриттях. Під час повітряної тривоги працівникам суворо заборонено перебувати на підстанціях, оскільки ці об'єкти може атакувати ворог…

Схожі новини