Передплата 2024 «Добра кухня»

США, Нідерланди та Японія обмежать виробництво мікросхем у Китаї, — ЗМІ

  • 28.01.2023, 15:45
  • 843

Штати домовилися із Нідерландами та Японією щодо обмеження експорту деяких передових машин для виробництва мікросхем у Китаї

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Відомо, угода, спрямована на «підрив амбіцій Пекіна» щодо створення власного виробництва мікросхем, поширює деякі заходи експортного контролю, ухвалені у США в жовтні, на компанії, що розташовані у двох країнах-союзниках, зокрема ASML Holding NV, Nikon Corp. і Tokyo Electron Ltd.

За даними джерел, публічного оголошення про обмеження не буде, а їхнє фактичне запровадження може тривати місяці, поки країни завершать юридичні домовленості.

«Переговори тривають вже давно, але ми про це не повідомляємо. І якщо з цього щось і вийде, то сумніваюся, що це буде дуже помітним», — заявив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Речниця Ради національної безпеки Білого дому не прокоментувала рішення. Також відмовився від коментарів і представник міністерства торгівлі Нідерландів.

У повідомленні йдеться, що Нідерланди перешкоджатимуть ASML продавати Китаю хоча б декілька машин для занурення в літографію, найсучаснішого виду обладнання в лінії глибокої ультрафіолетової літографії компанії. Обладнання має вирішальне значення для виробництва передових мікросхем. Японія встановить аналогічні обмеження для Nikon.

Відповідна угода є перемогою Джо Байдена, який прагне стримати військовий прогрес Китаю, відрізавши країну від найменших напівпровідників у світі. Та головний виконавчий директор ASML Пітер Веннінк попередив, що кампанія США може мати непередбачені наслідки, заявивши, що Китай сам розроблятиме технологію, а не імпортуватиме її.

Нідерланди раніше планували запровадити новий контроль над експортом до Китаю обладнання, яке виробляє мікросхеми, попередньо узгодивши нові правила торгівлі з США, які прагнуть обмежити доступ КНР до високих технологій.

Цей крок Нідерландів, який кодифікує та потенційно розширить неофіційну заборону на продаж деяких технологій Китаю, є кроком до активізації зусиль США щодо обмеження виробництва мікросхем та військових амбіцій Китаю.

Нідерланди та Японія є провідними у світі постачальниками обладнання та ноу-хау, необхідних для виробництва передових напівпровідників, за межами США, але Штатам ще не вдалося повністю залучити цих союзників.

Нові експортні обмеження, які розглядаються Нідерландами, можуть заборонити продаж обладнання, здатного виготовляти мікросхеми, позначені як 14 нанометрів, або більш сучасні з використанням посилання на галузевий стандарт для вимірювання напівпровідникової технології. Цей крок може зробити нідерландські правила принаймні частково відповідними обмеженням США від 7 жовтня.

Обмеження можуть вплинути на нідерландську фірму ASML Holding NV, яка є одним із найважливіших у світі постачальників обладнання для виробництва передових напівпровідників, і була втягнута в спроби Вашингтона обмежити можливості Пекіна виробляти власні мікросхеми високого класу. Згідно з останнім річним звітом, на Китай припало майже 15% прибутку компанії минулого року.

Поки незрозуміло, як вплинуть нові обмеження на продаж ASML у Китаї. Офіційні особи все ще обговорюють деталі, але цей крок може фактично призупинити експорт машин для імерсійної літографії компанії, її другого найсучаснішого обладнання, для китайських клієнтів, які використовують їх у поєднанні з інструментами інших постачальників для виробництва 14-нанометрових мікросхем або тих, що є більш сучасними.

Штати мають певні важелі впливу на Нідерланди, оскільки ASML використовує компоненти, виготовлені в США. Із жовтня американські чиновники погрожували, що якщо союзники не дотримуватимуться нових заходів експортного контролю, вони можуть заборонити продаж Китаю іноземного обладнання, яке містить навіть найменшу кількість американських технологій.

Нідерландські посадовці схильні співпрацювати зі США щодо обмеження доступу Китаю до чіп-технологій, адже вони поділяють схожі проблеми національної безпеки, сказали джерела.

Також за словами джерел, високопосадовець Ради національної безпеки США Тарун Чхабра та заступник міністра торгівлі з питань промисловості та безпеки Алан Естевез відвідали Нідерланди наприкінці листопада, щоб обговорити експортний контроль з офіційними представниками країни.

Схожі новини