Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Адміністрація ринку «Добробут» підозрює Садового у рейдерстві

  • 28.12.2022, 16:00
  • 1 425

Вона також закликала владу Львова утриматись від маніпуляційних публічних заяв, адже вирішення конфлікту між владою і власниками ринку можливе виключно у правовій площині

Адміністрація ринку «Добробут» заявила, що міський голова Львова Андрій Садовий здійснює на власників і підприємців ринку системний тиск, тому що має бажання забрати ринок Добробут собі. Вони визначили цей процес як «Садорейдерство».

"…Немає інших мотивів — ні правових, ні збитків на пів мільярда, нічого не має того, про що Львівська міська рада пише у статтях, крім можливого бажання Андрія Івановича «відрейдерити» ринок «Добробут» — забрати його собі", — сказано у відкритому листі, який адміністрація опублікувала в соціальній мережі Facebook.

Автори листа наголошує на тому, що 16 років міський голова Львова не проявляв жодного зацікавлення до ситуації на ринку Добробут, який працює вже майже 20 років. І лише цього року, коли стало відомо про потенційних інвесторів, які висловили зацікавлення у розвитку ринку, він почав заявляти про нібито порушення в його діяльності. З цього моменту чиновники Садового намагаються в судах оскаржити право власності компанії Галінвест на землю і будівлі ринку Добробут.

В суді чиновники Садового не змогли довести, що міська рада Львова не приймала жодних документів, за яким у підприємства «Галінвест» виникло право на землю ринку. Ці документи зрештою були представлені суду.

«Тепер Львівська міська рада під керівництвом мера Садового визнає, що необхідні рішення були прийняті, але не були виконані (реалізовані)», — констатовано у листі.

Також владі Львова у суді не вдалось оскаржити право власності Галінвест на споруди ринку Добробут, адже «державна реєстрація права постійного користування землею та нерухомого майна була здійснена відповідно до норм чинного законодавства України».

Після цих двох невдалих спроб чиновники Садового у суді намагаються довести підробку державними реєстраторами документів.

Автори листа нагадали про численні порушення, з якими у вересні виконком Львівської міської ради ухвалив рішення про відкриття вулиці Старої, що знаходиться поблизу ринку Добробут. Як відомо, реалізація цього рішення муніципалами Садового привела до сутичок з підприємцями, внаслідок яких постраждали люди. Адміністрація ринку повідомила про те, що за рішенням суду правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом побиття муніципалами Садового людей.

«Звернення працівників та торговців ринку „Добробут“ про порушення кримінальної справи за фактом перевищення службових повноважень не реєструвалося в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, а тому довелося звернутись до суду зі скаргою на бездіяльність посадових осіб Львівського районного управління поліції № 1 щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. І лише суд захистив права людей та зобов’язав посадових осіб Львівського районного управління поліції № 1», — сказано у листі.

Останньою краплиною, яка спонукала адміністрацію ринку до публічної заяви, стали публікації Львівської міськради, в яких Галінвест безпідставно звинувачене у завданні значних збитків львівській громаді, а також міститься заклик бойкотувати ринок «Добробут» через нібито незаконність володіння землею та майном.

Адміністрація ринку припускає, що Садовий, поширюючи публічно неправдиву інформацію, намагається вплинути на позицію суддів та перешкодити незалежному і об'єктивному перебігу судочинства у справі ринку Добробут.

«У зв’язку з цим, ми просимо міську владу утриматись від таких маніпуляційних впливів до моменту вирішення питань в судах, оскільки в них немає жодного правового підґрунтя, а є популістський зміст — дискредитувати ринок «Добробут».

Автори листа також звертають увагу на те, що якщо звинувачення, висунуті у публікаціях влади Львова, є правдиві, то саме її бездіяльність заслуговує на оцінку правоохоронців, адже Садовий і його чиновники 16 років спокійно спостерігали за «порушеннями» і не вчиняли дій на захист інтересів громадян.

В іншому випадку пояснити появу таких наклепів можливо лише бажанням Садового захопити ринок Добробут, — переконані вони.

«Садовий думає, що купив Львів та його мешканців, і тепер вони є його бізнес-проєктом», — підсумовують автори листа.

Схожі новини