росіяни можуть знову піти на Київ, — Залужний

  • 15.12.2022, 15:30
  • 604

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що росіяни готують приблизно 200 тисяч нових солдатів, тому глава ЗСУ не сумнівається, що вони знову підуть на Київ

Валерій Залужний. Фото із мережі
Валерій Залужний. Фото із мережі

«російська мобілізація спрацювала. Це неправда, що їхні проблеми настільки жахливі, що ці люди не будуть воювати. Вони будуть воювати. Цар каже їм іти воювати, і вони йдуть воювати.

Я вивчав історію двох чеченських воєн — все було так само. Можливо, вони не так добре оснащені, але вони все одно становлять для нас проблему. За нашими оцінками, у них є резерв в 1,2−1,5 млн осіб.

росіяни готують близько 200 тис. нових солдатів. Я не маю сумнівів, що вони знову підуть на Київ", — заявив він.

Як відомо, рф стягує людей і зброю для нового наступу.

Уже в січні, але швидше за все навесні, росія може розпочати великий наступ з Донбасу на сході, з півдня або навіть з Білорусі.

Їхні війська будуть прагнути відтіснити українські сили і навіть можуть здійснити другу спробу взяти Київ.

Видання пише, що генерал Залужний разом з президентом України Володимиром Зеленським та командувачем Сухопутних військ генералом Олександром Сирським попередили про критичні кілька місяців попереду.

Головнокомандувач ЗСУ впевнений, що росіяни, як і під час другої світової війни, десь за Уралом готують нові ресурси.

«Боєприпаси готують, не дуже хороші, але все ж таки. Це не будуть ті ресурси, які могли б бути за два роки перемир’я. Це буде паршиво, і бойовий потенціал буде дуже і дуже низьким, навіть якщо він набере ще мільйон людей в армію, щоб кидатися трупами, як це робив Жуков (радянський воєначальник часів Другої світової війни), це все одно не принесе бажаного результату», — додав Залужний.

Західні джерела передають, що командувач російськими військами генерал Сергій Суровікін завжди розглядав конфлікт з Україною як багаторічний.

Генерали російського президента володимира путіна наполегливо продовжують підготовку і розгортання нещодавно мобілізованих військ та переоснащення промисловості, щоб допомогти військовим — в тому числі, як кажуть українські командири, шляхом виробництва артилерійських снарядів.

Відомо, що заморожування війни повторило б помилку трьох років, які передували вторгненню 24 лютого 2022 року:

«За цей час путін нескінченно розмовляв з лідерами Заходу, які потурали йому, в той же час готуючи армію до вторгнення», — зазначив він.

Залужний зауважив, що в Україні закінчуються запаси боєприпасів для наявних оборонних систем.

Американські ЗРК Patriot, які мають надійти в Україну, стануть величезним поштовхом для ЗСУ, але навчання солдатів їх використовувати потребує часу. У виданні пишуть, що вони Patriot мали б бути ще кілька місяців тому.

Схожі новини