Передплата 2024 «Добра кухня»

росія анулювала пакт росія-НАТО: заява

  • 28.10.2022, 20:30
  • 817

Голова Бюро міжнародної політики при президенті Польщі Якуб Кумох заявив, що агресією проти України рф анулювала Основоположний акт НАТО-Росія 1997 року, й Варшава зацікавлена в участі в програмі НАТО щодо розміщення ядерної зброї

Вторгненням в Україну росія анулювала пакт із НАТО. Фото із мережі
Вторгненням в Україну росія анулювала пакт із НАТО. Фото із мережі

Про це повідомляє PAP.

Він прокоментував заяву Державного департаменту США про те, що у Вашингтоні не планують розміщувати ядерну зброю на території жодної країни, яка приєдналася до НАТО після 1997 року.

«Шкода, що в цій заяві фігурує 1997 рік. У 1997 році підписали пакт між НАТО і рф, на основі якого існує переконання, що ніяких додаткових постійних сил НАТО не повинно бути розгорнуто в східній Європі», — зазначив Кумох.

«Ми вважаємо, і президент (Польщі Анджей Дуда) говорив про це на саміті НАТО, що цей акт є мертвим, росія просто анулювала його своєю агресією проти України. Ми надзвичайно зацікавлені у розміщенні сил НАТО на території Польщі й ми зацікавлені в участі у програмі Nuclear Sharing», — заявив радник польського президента.

Nuclear Sharing — це програма НАТО, яка є частиною політики ядерного стримування Альянсу й дозволяє надавати ядерні боєголовки країнам-членам, які не мають власної ядерної зброї. З 2009 року в межах програми ядерна зброя США розміщена в Бельгії, Німеччині, Італії, Нідерландах, Німеччині та Туреччині.

Схожі новини