Прикордонники забезпечать можливість в'їзду в Україну усім громадянам України: навіть тим, хто втратив документи, або ж має протерміновані

  • 16.10.2022, 09:20
  • 422

Чимало громадян України, які перебувають в інших країнах, не мають всіх документів для перетину кордону, але це не може обмежувати їх у праві повернутися на Батьківщину

Влада України розуміє, що через російську агресію певна частина українців в пошуках прихистку опинилися у інших країнах без необхідних документів, які дають право на перетин кордону. Це стосується людей, які виїжджали за кордон із зон активних бойових дій і не мали змоги оформити необхідні папери, а також українців, які через треті країни евакуювалися з тимчасово окупованих росією територій України.

Відтак, статтею 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» передбачено, що громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну. Відповідно до нормативних документів, якщо громадяни України закордоном втратили паспорт чи їхні документи виявилися недійсними або протермінованими, для таких громадян документом, що дає право нав'їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну.

Це посвідчення видає дипломатичне представництво або консульська установа України за кордоном.

Водночас, у випадку, коли громадяни України прибувають в український пункт пропуску без паспортних документів та за наявності свідоцтва про народження, в'їзд на територію України таких громадян буде здійснюватися за окремими рішеннями, що ухвалюватимуть за результатами поглибленого контролю, необхідного для ідентифікації осіб.

Проблема українців, які через російську агресію опинилися закордоном, постійно перебуває на контролі української влади. Зокрема, нещодавно створили міжвідомчу робочу групу з питань захисту прав громадян, які потребують допомоги у поверненні в Україну.

Серед іншого ця міжвідомча група ухвалила рішення опрацювати можливість розширення повноважень консульств України в Казахстані, Туреччині, Грузії, Естонії та Латвії задля спрощення та пришвидшення порядку видачі тимчасового посвідчення особи на повернення в Україну.

Схожі новини