Навчив українські безпілотники оминати пастки ворога
Максим Шумаков з Волині ще в 9-му класі розробив систему відстеження переміщення безпілотників
У 10-му він складав авторський апарат із системи датчиків та відеокамери й отримав всеукраїнське визнання за унікальний винахід.
Тоді навчався у Княгининівському ліцеї. Роботу над проєктом юнак продовжив під час навчання в Українському католицькому університеті. Його пристрій дозволяє дрону успішно повернутися до місця запуску навіть із зони, де діють ворожі «глушилки»! Безпілотник успішно повертається до заданих координат «по пам’яті», знаючи свою траєкторію польоту.