«Кухар путіна» заявив, що він причетний до «Вагнера»

  • 26.09.2022, 19:30
  • 555

російський бізнесмен Євген Пригожин, якого називають «кухарем путіна», визнав, що сам створював воєнізоване формування «Вагнер» із 1 травня 2014 року заради захоплення територій України

Євген Пригожин. Фото ТАСС
Євген Пригожин. Фото ТАСС

Про це йдеться у відповіді Євгена Пригожина на запитання редакції «Блокнот», яку опублікувала у VKontakte пресслужба компанії «Конкорд» Пригожина, передає «Українська правда».

Журналісти запитали, чому Пригожин припинив заперечувати свою причетність до приватної військової компанії «Вагнер». Бізнесмен опублікував свою версію подій.

«У 2014 році, коли розпочався геноцид руського населення Донбасу, коли росія встрибнула в останній потяг і зуміла заблокувати прихід української армії до Криму, я, як і багато інших бізнесменів, їздив на полігони, де збиралися «козачки», і намагався смітити грошима, щоб набрати групу, яка поїде й захистить «русскіх», — розповів він.

«Та вже дуже швидко зрозумів, що з-поміж усіх цих «козачків» та інших воєнізованих товаришів — половина шахраїв, а половина тих, хто брав гроші, наймав добровольців і відправляв їх голими-босими на реальну смерть.

Тоді я полетів на один із полігонів і зайнявся цим сам. Сам почистив стару зброю, сам розібрався з бронежилетами і знайшов фахівців, які змогли мені допомогти. З цього моменту, 1 травня 2014 року, і народилася група патріотів, яка згодом набула назву БТГ «Вагнер», — пояснив Пригожин.

Він додав, що лише завдяки найманцям «Вагнера» вдалося захопити луганський аеропорт та багато інших територій, «змінилася доля ЛНР та ДНР».

Пригожин заявив, що 8 років журналісти займалися «білизною ПВК „Вагнер“, щоб знайти негатив», приписували найманцям «усі гріхи та грішки», а він відстоював їхнє право на «захист інтересів своєї країни».

На думку Пригожина, вагнерівці «захищали сирійський народ, інші народи арабських країн, знедолених африканців та латиноамериканців» — і «стали однією з опор» росії.

Людей, які вбивали за гроші, він називає «героями» та «патріотами».

"Я довго уникав ударів безлічі противників із однією головною метою — щоб не підставити цих хлопців, які є основою російського патріотизму.

А здобув перемогу з цього приводу у численних судах, зокрема — за кордоном, бо у будь-якій справі завжди має бути спорт — і матчі треба вигравати на полі противника", — впевнений Пригожин.

На запит іншої редакції про те, чи правда, що росіяни, які отримали повістку на мобілізацію, можуть замість служби в зс рф піти добровольцями в ПВК «Вагнер», у Конкорді не відповіли:

«Пресслужба компанії „Конкорд“ утримається від будь-яких коментарів. У нас немає такої інформації».

Днями Євген Пригожин заявив, що його син Павло теж входить у ПВК «Вагнер».

Пізніше «Конкорд» опублікував відповідь бізнесмена щодо участі його сина у війні в Україні:

«Так, він бере участь у СВО, але я не вважаю необхідним розповідати подробиці про те, які завдання він виконує. Приїжджайте на Донбас, самі в нього спитайте».

Схожі новини